Rosjanie przeszli na stronę Ukraińców. Na konferencji opowiadali o tym co się działo w Irpieniu, Buczy, Hostomlu...

Część rosyjskich żołnierzy poddała się Ukraińcom i teraz walczy po ich stronie. Specjalnie dla nich utworzono Legion "Wolna Rosja". Podczas specjalnej konferencji poruszyli temat zbrodni wojennych.
Spalone ciała ukraińskich cywilów, Bucza, 05.04.2022 r.  Rosjanie przeszli na stronę Ukraińców. Na konferencji opowiadali o tym co się działo w Irpieniu, Buczy, Hostomlu...
Spalone ciała ukraińskich cywilów, Bucza, 05.04.2022 r. / PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO

Widziałem Irpień, Buczę, Hostomel, zostały zniszczone

- mówi jeden z rosyjskich żołnierzy, który teraz walczy za Ukrainę.

Legion "Wolna Rosja"

"Mężczyzna poddał się i teraz walczy po stronie Ukrainy, dołączając do Legionu "Wolna Rosja" - donosi portal 24tv.ua. Rosjanin przyznał, że w Buczy widział "ciała małych dzieci porozrywane na kawałki". Niektóre spośród tych dzieci miały mieć mniej niż 10 lat.

Tłumaczenia Rosji

Kreml wciąż odrzuca wszelkie oskarżenia o mordowanie cywilów, w tym w Buczy. Zdaniem strony rosyjskiej masowe groby w Buczy to inscenizacja stworzona przez Ukraińców, by skompromitować Rosję i zdobyć szersze wsparcie od zagranicy.

Oskarżyciele Władimira Putina powinni zrobić rachunek sumienia

– komentował szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow zapytany o słowa prezydenta USA Joe Bidena, który rosyjskiego przywódcę nazwał "zbrodniarzem wojennym".

Minister Ławrow został zapytany o oskarżycielskie słowa Bidena wobec Putina. Uważa, że przed podjęciem jakiejkolwiek krytyki działań wojennych Stany Zjednoczone powinny przyjrzeć się własnym działaniom m.in. w Iraku i Libii, gdzie obalono tamtejszych przywódców, kolejno Saddama Husajna oraz Mu'ammara al-Kaddafiego.

Z sumieniem amerykańskich polityków nie wszystko jest w porządku

– mówił rosyjski dyplomata.

Szabrownicy na froncie?

Infrastruktura jest całkowicie zniszczona, miasta prawie zmiecione z ziemi

- tłumaczył były żołnierz Federacji Rosyjskiej.

Zobacz też: Sukces ukraińskiej armii? Mieli zestrzelić nowoczesny rosyjski śmigłowiec [WIDEO]

Poruszył też temat szabrownictwa panującego wśród części z żołnierzy Rosji. Z jego relacji wynika, że mieli oni wynosić z zajętych domów wszystko, co byli w stanie unieść.

Ludzie zostali bez rzeczy, na które zarabiali przez lata

- tłumaczy legionista.

Jako przyczynę wstąpienia do legionu podaje "prawdziwe ludobójstwo", którego miał dopuścić się "faszystowski reżim Putina".

Zobacz też: Były komisarz UE: Musimy być gotowi by wyciągnąć rękę do Rosji. Zawsze chodziło o partnerstwo od Lizbony do Władywostoku

Apelujmy do wszystkich rosyjskich obywateli i wojskowych: dołączcie do naszego Legionu, będziemy walczyć z reżimem Putina i być może pewnego dnia wejdziemy do naszego wolnego kraju

- nawołują byli żołnierze Władimira Putina.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe