„The Times”: Nagranie z egzekucji rosyjskiego żołnierza okazało się prawdziwe

Światem wstrząsnęły zdjęcia opublikowane przez Ukraińców mające przedstawiać masakry cywilów m.in. z podkijowskiej Buczy. Jak komunikuje strona ukraińska, Rosjanie mieli zamordować kilkuset mieszkańców. Amerykański „The New York Times” wpadł jednak na trop nagrania, które miało ukazywać przeprowadzenie egzekucji przez ukraińskich żołnierzy na rosyjskim wojskowym. Rzekomo z powodu brutalności treści nagranie nie zostało dotychczas w całości opublikowane.
Miejsce mordu cywilów w Buczy „The Times”: Nagranie z egzekucji rosyjskiego żołnierza okazało się prawdziwe
Miejsce mordu cywilów w Buczy / PAP/Główna Dyrekcja Policji Narodowej w Kijowie

Amerykański „The New York Times” twierdzi, że egzekucji dokonali żołnierze ukraińscy. Potwierdzać mają to okrzyki „Sława Ukrainie” i niebieskie opaski, którymi oznakowują się żołnierze walczący po stronie Ukrainy. Rosjanie noszą opaski białe. Nagranie pochodzi z kanału na komunikatorze Telegram.

Zbrodnie w obwodzie kijowskim

Jak ustalił brytyjski dziennik „The Times”, nagranie ma pochodzić z 30 marca z miejsca oddalonego o kilkanaście kilometrów od Buczy, która była już świadkiem zbrodni.

Codziennie znajdujemy ofiary rosyjskiego bestialstwa, ludzi w beczkach, w piwnicach, uduszonych, zamęczonych

– opisywał miejsce prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Według „The Times” w nagraniu ma być widocznych trzech żołnierzy Federacji Rosyjskiej. Jeden z nich ma poranioną głowę i związane ręce.

„The Times” wciąż jednak nie opublikował nagrania, tłumacząc to zbytnią brutalnością treści – ma zawierać moment egzekucji jednego z Rosjan. Jak ustalił „The Times” w trakcie nagrania ukraiński żołnierz strzela schwytanemu w potylicę. „Jeszcze żyje. Sfilmuj tych maruderów. Zobacz, wciąż żyje” – mówi jeden z ukraińskich żołnierzy. Jak donosi źródło, pojmanym miał być dowódca jednego z rosyjskich oddziałów.

Zobacz też: Ukraińskie władze: obwód sumski wyzwolony, nie ma już rosyjskich wojsk w obwodzie mikołajewskim

Według strony ukraińskiej zasadzkę na wycofujących się Rosjan w obwodzie kijowskim przygotował oddział złożony z Gruzinów, którzy od 2014 roku walczą przeciwko Rosjanom.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe