Opozycyjne media z Białorusi: Rosyjscy żołnierze wywożą mienie zrabowane na Ukrainie. Co rabują najchętniej?

Od początku rosyjsko-ukraińskiej wojny w mediach pojawiają się doniesienia o grabieżach, jakich mają dopuszczać się żołnierze Federacji Rosyjskiej na terenie Ukrainy. Agencja Ukrinform publikuje kolejne wiadomości na ten temat.
Władimir Putin i rosyjscy oficerowie Opozycyjne media z Białorusi: Rosyjscy żołnierze wywożą mienie zrabowane na Ukrainie. Co rabują najchętniej?
Władimir Putin i rosyjscy oficerowie / Wikipedia - premier.gov.ru/ CC BY-SA 4.0

Powracający z wojny rosyjscy żołnierze wywożą z terytorium Białorusi zrabowane na Ukrainie samochody i mienie. Masowo wymieniają też hrywny, po czym kupują duże ilości złota i sprzęt elektroniczny

- przekazała w piątek agencja Ukrinform, powołując się na białoruski portal Motolko.Help.

Kradzież aut z Ukrainy

"Wśród samochodów oznaczonych literą V, przemieszczających się z Ukrainy na Białoruś, są również auta osobowe skradzione ukraińskim cywilom. (...) Ponadto wydaje się bardzo prawdopodobne, że w wojskowych ciężarówkach i innych pojazdach, np. Kamazach i Uralach, znajduje się mienie odebrane Ukraińcom"

- pisze Ukrinform.

Doniesienia o zakupach dokonywanych w galeriach handlowych przez rosyjskich żołnierzy, "w grupach po 6-10 osób", napłynęły z Mozyrza w obwodzie homelskim, na południowym wschodzie Białorusi.

Zobacz też: Tusk: „Jest mi bardzo wstyd, kiedy słyszę premiera Morawieckiego, który atakuje Macrona”

Zobacz też: Masakra w Kramatorsku. „NYT”: Szokujący napis na rakiecie, która uderzyła w dworzec

Przypadki szabrownictwa, którego rosyjscy żołnierze masowo dopuszczają się na Ukrainie, są potwierdzane od 24 lutego, początku rosyjskiej inwazji


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe