"Na wieść o sankcjach wobec Rosji robi mi się niedobrze. One sprawiają, że cierpią ludzie". Irlandzka eurodeputowana w PE [WIDEO]

Irlandzka eurodeputowana Clare Daly podczas debaty Parlamentu Europejskiego potępiła sankcje nałożone przez Unię Europejską na Federację Rosyjską. Twierdzi iż odpowiedź z Brukseli sprawia że "robi jej się niedobrze".
Eurodeputowana Clare Daly
Eurodeputowana Clare Daly / ScreenTwitter

Eurodeputowana poprawiła ułożenie spodni i przystąpiła do krytykowania decyzji Unii Europejskiej.

Chciałabym, aby kolega Dżambazki (bułgarski eurodeputowany, wiceprzewodniczący Bułgarskiego Ruchu Narodowego) podał mi jakikolwiek przykład sytuacji, kiedy NATO przyniosło pokój gdziekolwiek. Historia nauczyła nas, że sankcje nie kończą konfliktów militarnych, one nie przynoszą pokoju. One sprawiają, że cierpi lud, nie oligarchowie, cierpią ludzie - ludzie z Rosji, ludzie z Europy i one (sankcje - red.) nie ratują żyć

– grzmiała eurodeputowana z Irlandii.

"Może to zabrzmieć radykalnie..."

Warto tutaj zaznaczyć, że Ukraina jest jednym z niewielu państw UE (obok Cypru, Austrii, Szwecji i Finlandii, z których dwa ostatnie państwa zadeklarowały chęć przystąpienia do NATO)

Im więcej broni dostarczymy Ukrainie, tym dłużej wojna będzie trwać, tym więcej Ukraińców. Może to zabrzmieć radykalnie, koledzy, ale odpowiedzią na wojnę nie jest więcej wojny, odpowiedzią jest pokój a pokój nie wyrasta z lufy karabinu.

– krytykowała polityk.

W tym momencie bułgarski eurodeputowany wybuchł śmiechem.

Pokój jest zaprowadzany przez dyplomację, przez dialog. (...) dzielimy kontynent z Rosją. Usiądziemy do rozmów z Rosją, wynegocjujemy pokój a ta organizacja (NATO - red.) powinna promować to wcześniej, a nie opóźniać i sprawiać, że będzie ginąć więcej Ukraińców. Wasze udawane współczucie jest puste. Szczerze mówiąc, robi mi się niedobrze.

– mówiła.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe