Straż Graniczna podaje, ilu uchodźców przybyło do Polski. Liczba zaskakuje

Od 24 lutego z Ukrainy do Polski wjechało 2,73 mln osób – poinformowała Straż Graniczna. W środę z Ukrainy przybyło 24,7 tys. osób, a do godz. 7:00 w czwartek 6 tys. osób. Od początku rosyjskiej inwazji granicę z Polski na Ukrainę przekroczyło natomiast 629 tys. osób, w tym 20 tys. w środę.
Uchodźcy na przejściu granicznym w Medyce Straż Graniczna podaje, ilu uchodźców przybyło do Polski. Liczba zaskakuje
Uchodźcy na przejściu granicznym w Medyce / PAP/Darek Delmanowicz

Czwartek to 50. dzień inwazji Rosji na Ukrainę. "Od 24.02 do Polski wjechało z Ukrainy 2,73 mln osób" - poinformowała rano Straż Graniczna.

Tylko w środę funkcjonariusze SG z Ukrainy do Polski odprawili 24,7 tysięcy osób. To wzrost o 3 procent w porównaniu z wtorkiem, gdy granicę przekroczyły 24 tysiące osób.

W czwartek, od północy do godz. 7 rano, do Polski przybyło 6 tysięcy osób. Jak zaznaczyła SG, to o 10 procent więcej niż w tym czasie w środę.

Od 24 lutego granicę z Polski na Ukrainę przekroczyło natomiast 629 tysięcy osób. W środę na Ukrainę wyjechało 20 tysięcy osób.

Dziennie przybywa 20-30 tysięcy osób

O sytuacji na granicy polsko-ukraińskiej mówił w środę wiceszef MSWiA, pełnomocnik rządu ds. uchodźców wojennych z Ukrainy Paweł Szefernaker. Jak tłumaczył, obecnie do Polski dziennie przybywa średnio 20-30 tysięcy osób. Na początku marca było to nawet 140 tysięcy.

Zobacz też: "Rosjanie prowadzą wojnę totalną". Prezydent Duda wrócił z wizyty na Ukrainie

Zobacz też: "Rosja będzie chciała ukarać Ukrainę". Eksperci na gorąco komentują doniesienia o trafieniu "Moskwy"

Szefernaker zauważył, że nieznacznie wzrasta ruch na wyjeździe z Polski. Jak wyjaśniał, pojawiają się pierwsze przypadki powrotów kobiet z dziećmi do Ukrainy, głównie mieszkańców zachodniej części kraju, którzy widzą, że jest tam stosunkowo bezpiecznie


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe