„To państwo się rozpada”. Robert Bąkiewicz o wojnie i sile Rosji

Zdaniem prezesa stowarzyszenia Marsz Niepodległości Roberta Bąkiewicza w polskim interesie jest osłabienie Rosji. Jego zdaniem otwierałoby to perspektywę do budowy Polski mocarstwowej jako lidera regionu środkowoeuropejskiego.
Prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz „To państwo się rozpada”. Robert Bąkiewicz o wojnie i sile Rosji
Prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz / ScreenyTwitter/ Robert Bąkiewicz

– Jest tak, że wojna na wschodzie w sensie szerszym jest naszą wojną, a Rosja jest dla nas zagrożeniem

– przekonywał społecznik.

Robert Bąkiewicz odniósł się do wypowiedzi m.in. polityków Konfederacji, którzy mówią, że należy wspierać Ukrainę, ale jednocześnie podkreślają, że nie jest to nasza wojna.

– Skoro to nie jest nasza wojna, to po co dawać uzbrojenie, po co wzmacniać Ukrainę, po co pomagać kobietom i dzieciom, które do nas przybyły? Takie wyciągają z tego wnioski, a wniosek daleko idący wyciągają taki, że Rosja nie jest tak naprawdę dla nas zagrożeniem. Że Rosja jest taka fajna, a Putin to katechon, bo on nie pozwala pederastom chodzić po ulicach

– ocenia działacz.

Bąkiewicz: To państwo się rozpada

Robert Bąkiewicz skrytykował tych, którzy twierdzą, że Federacja Rosyjska z jej prezydentem Władimirem Putinem na czele jest obrońcą wartości konserwatywnych w Europie. Jego zdaniem takie oceny są bezpodstawne.

– Skala aborcji w Rosji jest niewyobrażalna, podobnie alkoholizmu, narkomanii. Skala demografii ujemna (współczynnik przyrostu naturalnego – przyp. red.), częste rozwody, zwalczanie religii katolickiej… To państwo się rozpada

– wymieniał prezes stowarzyszenia.

CZYTAJ TEŻ: Wiceprezes Gazprombanku uciekł z Rosji. „Rosjanie zabili mojego ojca” [WIDEO]

CZYTAJ TEŻ: Jak Polacy oceniają działania rządu RP wobec wojny na Ukrainie? [SONDAŻ]

Rozważał przy tym, że w polskim interesie leży osłabienie Rosji.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Trzęsienie ziemi w Pałacu Buckingham. Książę William i Kate Middleton podjęli sensacyjną decyzję Wiadomości
Trzęsienie ziemi w Pałacu Buckingham. Książę William i Kate Middleton podjęli sensacyjną decyzję

Brytyjskie media donoszą o kolejnej zaskakującej decyzji, jaka płynie z Pałacu Buckingham. Tym razem książę William i Kate Middleton zdecydowali się na sensacyjny ruch. Sprawa dotyczy zbliżającej się ceremonii koronacji króla Karola III.

Na pewno wszyscy czują żal. Apoloniusz Tajner o dramacie Dawida Kubackiego Wiadomości
"Na pewno wszyscy czują żal". Apoloniusz Tajner o dramacie Dawida Kubackiego

Dawid Kubacki w ostatnich dniach przeżywa trudne chwile. Na początku bieżącego tygodnia skoczek poinformował o swojej rezygnacji z dalszych występów w PŚ. 33-latek swoją decyzję uzasadnił dramatycznym stanem zdrowia żony. Teraz głos w tej sprawie zabrał Apoloniusz Tajner.

Ważny apel żony Kamila Stocha. Napisała, jak można pomóc Wiadomości
Ważny apel żony Kamila Stocha. Napisała, jak można pomóc

Żona Kamila Stocha, Ewa Bilan-Stoch, dodała wpis na Twitterze. W mediach społecznościowych zaapelowała do fanów, którzy mają taką możliwość, o oddawanie krwi.

Szydło: Nie ma zgody na uzależnienie od Chin i zubożenie UE Wiadomości
Szydło: Nie ma zgody na uzależnienie od Chin i zubożenie UE

– To, co w tym momencie proponują unijni urzędnicy, doprowadzi do tego, że Europa zostanie uzależniona tym razem od Chin, a europejskie społeczeństwo zubożeje – powiedziała na łamach „Gazety Polskiej Codziennie” była premier, europoseł PiS Beata Szydło.

Wiadomości
Czym jest przeszczep włosów i kiedy jest stosowany?

Podstawowym wskazaniem do wykonania przeszczepu włosów jest ich utrata z przyczyn naturalnych, dolegliwości związanych z chorobą albo urazem. Brak naturalnych włosów stanowi duży problem dla osób płci obojga, zwłaszcza w młodszym wieku. Obecnie coraz częściej zdarzają się choroby wywołujące wypadanie włosów, dużo więcej jest też przypadków nadmiernego wypadania włosów spowodowanego stresem, zaburzeniami gospodarki hormonalnej czy stosowaniem niewłaściwych preparatów do pielęgnacji.

„Uwielbiam to”. Keanu Reeves zachwycony polską produkcją Wiadomości
„Uwielbiam to”. Keanu Reeves zachwycony polską produkcją

– Uwielbiam głębię, wyrafinowanie, ambicję tej historii i jej warstwę wizualną. To produkt na naprawdę wysokim poziomie – tak skomentował grę komputerową Cyberpunk 2077 wyprodukowaną przez polskie studio aktor Keanu Reeves.

Dramat Dawida Kubackiego. Akcja internautów na profilu Marty Kubackiej Wiadomości
Dramat Dawida Kubackiego. Akcja internautów na profilu Marty Kubackiej

W niedzielę media obiegły przykre wiadomości. Dawid Kubacki z powodu poważnych problemów osobistych niespodziewanie zrezygnował z konkursu w norweskim Vikersund i powrócił do Polski. Szybko okazało się, co było tego powodem.

Ważny ukraiński polityk nie wytrzymał i zrugał publicznie Siemoniaka Wiadomości
Ważny ukraiński polityk nie wytrzymał i zrugał publicznie Siemoniaka

Ważny ukraiński polityk w ostrych słowach zareagował na komentarz byłego szefa MON za czasów rządu PO-PSL, a obecnie wiceprzewodniczącego Platformy Tomasza Siemoniaka.

„Wracaj do Brukseli. Merkel czeka”. Tusk przywitany w Wodzisławiu Śląskim Wiadomości
„Wracaj do Brukseli. Merkel czeka”. Tusk przywitany w Wodzisławiu Śląskim

Donald Tusk podobnie jak wielu innych polityków rozpoczął objazdy po Polsce w ramach kampanii przedwyborczej. Tym razem odwiedził Wodzisław Śląski, by podczas spotkania z mieszkańcami wygłosić m.in. postulaty swojej partii.

Szokujące słowa Bilewicza. „Polska jest winna Niemcom przeprosiny” Wiadomości
Szokujące słowa Bilewicza. „Polska jest winna Niemcom przeprosiny”

„Nie zgadzam się. Polska jest coś winna Niemcom. Jest winna Niemcom przeprosiny” – zareagował na wpis partii Razem dr Michał Bilewicz, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego, psycholog społeczny z Wydziału Psychologii UW i kierownik Centrum Badań nad Uprzedzeniami.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe