"Wydawało się, że walczył o złapanie oddechu". Putin jest poważnie chory? [WIDEO]

W trakcie wystąpienia prezydenta Rosji Władimira Putina w Radzie Ustawodawców szczególną uwagę przykuwały niecodzienne elementy jego zachowania. Podczas przemówienia dyszał i momentami jąkał się, a jego twarz była opuchnięta. Odżyły plotki mówiące, że Putin zmaga się z poważną chorobą.
Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin
Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin / PAP/EPA/ALEXEI DANICHEV / KREMLIN POOL / SPUTNIK

27 kwietnia Władimir Putin wygłosił przemówienie na temat działań wojennych na Ukrainie. Powyższe wystąpienie sprawiło, że odżyły plotki, które krążą wokół Putina.

Komentujący zwrócili uwagę na opuchliznę, jaką dało się zauważyć na twarzy rosyjskiego prezydenta. Co więcej, zdarzało mu się podczas wystąpienia jąkać i z trudem łapać oddech.

O sprawie poinformował m.in. brytyjski dziennik "The Sun"

"Wydawało się, że rosyjski prezydent walczył o złapanie oddechu (...). Wyglądał na wyczerpanego"

— pisze gazeta.

Oznaki poważnej choroby?

Już w 2020 roku brytyjska gazeta „The Sun” zwracała uwagę na pewne szczegóły zachowania Putina – podano niepewny chód, drżące nogi i grymas bólu, jaki od czasu do czasu miał przeszywać twarz przywódcy Federacji Rosyjskiej.

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy obserwatorzy znajdują w zachowaniu Putina możliwe oznaki choroby nerwowej. Kolejne plotki zostały zasiane podczas spotkania Putinem z ministrem obrony Rosji Siergiejem Szojgu. Wówczas zwrócono uwagę na dłonie rosyjskiego przywódcy - Putin kurczowo trzymał się krawędzi stołu, co niektórzy odczytywali jako próbę opanowania drżenia rąk.

Podejrzewa się także, że Putin ma raka tarczycy. Dziennikarze zwracają uwagę, że szef Kremla jest często odwiedzany przez Jewgienija Seliwanowa. To chirurg onkologiczny będący specjalistą w leczeniu tej choroby. Według dziennika Proekt Putin spotkał się z nim aż 35 razy w ciągu ostatnich lat.

Putin jest również podejrzewany o branie sterydów. Tłumaczyłoby to opuchliznę twarzy. Komentatorzy zwracają również uwagę na fakt, że zmiany na twarzy Putina wynikają z regularnego wstrzykiwania botoksu do wygładzania skóry.

CZYTAJ TEŻ: Nie żyje biskup Adam Lepa. Miał 83 lata

CZYTAJ TEŻ: Scholz: Niemcy też muszą być przygotowane na odcięcie gazu z Rosji

W marcu politolog Aleksander Adler udzielił wywiadu dla radia RMF, gdzie przekonywał, że Putin stara się maskować zły stan zdrowia, bo obawia się utraty władzy.

– Putin ma najlepszych lekarzy, bierze około 10 lekarstw dziennie i kiedy pokazuje się publicznie, nie widać, że jest chory. Ręce mu się w ogóle nie trzęsą, ale są zmiany psychiczne. Jest coraz bardziej impulsywny

– tłumaczy Adler.

 

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Kiedy Jarosław Kaczyński wróci do objazdu po Polsce? Nowe informacje o stanie zdrowia prezesa PiS Wiadomości
Kiedy Jarosław Kaczyński wróci do objazdu po Polsce? Nowe informacje o stanie zdrowia prezesa PiS

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wraca do zdrowia i myślę, że w ciągu kilku tygodni również będzie wracał do objazdu po Polsce. Aktywność polityków w terenie będzie odgrywała duże znacznie w czasie kampanii wyborczej - powiedział w czwartek w Studiu PAP Michał Moskal, dyrektor biura prezydialnego PiS.

Jerzy Jachowicz skazany za felieton. Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP protestuje Wiadomości
Jerzy Jachowicz skazany za felieton. Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP protestuje

20 stycznia Sąd Okręgowy Warszawa-Praga skazał red. Jerzego Jachowicza za pomówienie prokuratora Dariusza Korneluka. Z wyrokiem sądu nie zgadza się Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP.

Burza w Pałacu Buckingham. „Pijany książę odpychał nas, był bardzo agresywny” Wiadomości
Burza w Pałacu Buckingham. „Pijany książę odpychał nas, był bardzo agresywny”

Brytyjski tabloid „Daily Mail” analizując biografię księcia Harry’ego „Spare”, przypomina skutki jednej z suto zakrapianych imprez w wykonaniu księcia Harry’ego z czasów, gdy ten mieszkał jeszcze w Pałacu Buckingham. 

Były premier Kazimierz M. skazany na pół roku ograniczenia wolności Wiadomości
Były premier Kazimierz M. skazany na pół roku ograniczenia wolności

Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy wydał wyrok nakazowy wobec byłego premiera Kazimierza M., uznając go winnym uchylania się od obowiązku alimentacyjnego wobec byłej żony Izabeli. Sąd skazał ekspolityka na pół roku ograniczenia wolności i na wykonywanie prac społecznych – podało tvp.info.

„Oburzające”. Andrzej Duda mocno nt. Rosji Wiadomości
„Oburzające”. Andrzej Duda mocno nt. Rosji

– Trudno o coś bardziej oburzającego niż twierdzenie w demokratycznym kraju, że Rosja ma prawo do obrony strefy wpływów. Jeżeli ludzie demokratycznie wybierają NATO czy sojusz z USA, to znaczy, że tego chcą – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas debaty w trakcie wizyty w Rydze.

Katargate. PE zdecydował ws. immunitetów europosłów Wiadomości
Katargate. PE zdecydował ws. immunitetów europosłów

Parlament Europejski opowiedział się w czwartek w głosowaniu za uchyleniem immunitetu poselskiego Belgowi Marcowi Tarabelli i Włochowi Andrei Cozzolino, którzy są zamieszani w skandal korupcyjny.

Jest nowy lider oglądalności kanałów telewizyjnych. Duże zaskoczenie Wiadomości
Jest nowy lider oglądalności kanałów telewizyjnych. Duże zaskoczenie

Jak podaje portal Wirtualne Media, poznaliśmy nowego lidera oglądalności rynku telewizyjnego wśród wszystkich widzów w styczniu 2023 roku. Z czwartego na pierwsze miejsce awansowała TVP2.

„Notowania PiS-u wzrosły”. Senator opozycji mocno o Tusku Wiadomości
„Notowania PiS-u wzrosły”. Senator opozycji mocno o Tusku

Senator Michał Kamiński krytycznie odniósł się do decyzji opozycji w sprawie głosowania nad nowelizacją ustawy o Sądzie Najwyższym.

Niemiecki dziennik: „Rosja może być nie tylko militarnym, ale i politycznym zwycięzcą wojny” Wiadomości
Niemiecki dziennik: „Rosja może być nie tylko militarnym, ale i politycznym zwycięzcą wojny”

Sytuacja na Ukrainie ma być coraz gorsza. Na dodatek dotychczasowe wsparcie, które Ukraina otrzymała od Zachodu, jest zbyt małe, aby Kijów mógł ostatecznie wyjść zwycięsko z konfrontacji z Rosją – poinformował niemiecki dziennik „Die Welt”.

ISW: Rosjanie szykują decydującą ofensywę na wschodzie Ukrainy Wiadomości
ISW: Rosjanie szykują decydującą ofensywę na wschodzie Ukrainy

Wojska rosyjskie najprawdopodobniej szykują się do decydującej operacji ofensywnej w obwodach donieckim i ługańskim na wschodzie Ukrainy w lutym i/lub w marcu – ocenia Instytut Studiów nad Wojną (ISW) w swoim najnowszym raporcie.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe