Nowe informacje ws. zabójstwa dziennikarza TVN. „50 ran ciętych, pierwszy raz widziałem tak brutalną napaść”

Pod koniec marca w Katowicach doszło do morderstwa dziennikarza TVN Pawła Kiliańskiego. Pojawiły się nowe informacje nt. przebiegu brutalnej zbrodni; głos zabrała partnerka i świadek ofiary, a także ratownik medyczny, który brał udział w akcji ratunkowej.
 Nowe informacje ws. zabójstwa dziennikarza TVN. „50 ran ciętych, pierwszy raz widziałem tak brutalną napaść”
/ pxfuel.com

Pod koniec marca w Katowicach doszło do brutalnego morderstwa. Jak podał lokalny oddział „Gazety Wyborczej”, ofiarą był 30-letni dziennikarz współpracujący z „Dzień Dobry TVN”. 

Podinspektor Aleksandra Nowara, rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, poinformowała media, że 30-letni mężczyzna został wielokrotnie pchnięty nożem w Parku Śląskim, niedaleko stadionu GKS Katowice. Mimo udzielonej pomocy nie udało się go uratować.

Nieoficjalne doniesienia wskazywały, że zbrodnia miała tło obyczajowe. Zamordowany mężczyzna miał zostać przywieziony na miejsce przez kobietę, z którą przebywał. Sprawcą ataku mógł być jej mąż. Napastnik podszedł do samochodu, otworzył drzwi i ugodził ofiarę w szyję nożem. Następnie wyciągnął go z pojazdu i szarpał się z nim na parkingu. Policja poszukuje sprawcy zabójstwa; podejrzewa się, że mógł on uciec do Niemiec. 

Czytaj więcej: Brutalne zabójstwo mężczyzny w Chorzowie. Nieoficjalnie: Ofiarą dziennikarz TVN

Nowe informacje

Tymczasem w programie wyemitowanym na antenie telewizji TVN opublikowano wypowiedź partnerki zamordowanego dziennikarza, Eweliny Ż. Kobieta poinformowała, że niewiele pamięta i ma bardzo duże luki w pamięci. 

Pamiętam moment, kiedy usiadłam już za kierownicę, na krótko przed tym, jak zaczęliśmy uciekać. Ale nie wiem, jak znalazłam się w tym samochodzie, bo najpierw z niego wybiegłam – powiedziała kobieta. – Nie potrafiłam odblokować telefonu, bo cały był zalany krwią i za nic nie chciał się włączyć, żebym mogła wezwać jakąś pomoc – opowiadała. 

Według ustaleń policji sprawcą zbrodni jest były mąż Eweliny Ż. Kobieta przyznała się do obaw, że mężczyzna nie da jej spokoju, gdyż nie chciał rozwodu.

Ale bardziej spodziewałam się tego, że będzie mnie dręczył telefonami czy będzie nachodził, natomiast nigdy w życiu, nawet przez sekundę nie spodziewałam się, że może dojść do czegoś takiego – stwierdziła kobieta.

Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że dziennikarz zginął na skutek około 50 ran zadanych ostrym narzędziem

Pierwszy raz spotkałem się z tak brutalną napaścią – przyznał ratownik medyczny, który brał udział w akcji ratunkowej.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe