Sprofanowali kapliczki, teraz dostali wyroki. „Zjawisko chrystianofobii się rozwija”

„Zjawisko chrystianofobii szybko się rozwija, szczególnie od roku 2020. Jest to wręcz dramatyczne tempo” – ocenia Adam Surmacz, prezes stowarzyszenia Fidei Defensor.
Profanacja symboli religijnych Sprofanowali kapliczki, teraz dostali wyroki. „Zjawisko chrystianofobii się rozwija”
Profanacja symboli religijnych / TWitter/ Fidei Defensor

Rok bezwzględnego pozbawienia wolności za profanację figur Matki Bożej w Szczecinie. Nasze działania przyniosły zamierzony efekt! Dziękujemy radnemu Mateckiemu za podjęcie interwencji i szczecińskiemu adw. Marcinowi Buremu za doprowadzenie sprawy do końca przed sądem!

– czytamy na profilu Fidei Defensor.

Nie tylko akt wandalizmu

Adam Surmacz, prezes stowarzyszenia Fidei Defensor, gościł na antenie TVP Szczecin, gdzie skomentował wyrok sądowy w sprawie profanacji kapliczki i figury Matki Bożej. Stwierdził, że zapadł „uczciwy wyrok, ponieważ sąd uznał, że katolicy rzeczywiście zostali dotknięci czynem. Jak przekonuje Adam Surmacz, jest to dosyć rzadki przypadek – w podobnych przypadkach sądy z reguły uznają, że nie doszło do „obrazy uczuć religijnych”, a jedynie aktu wandalizmu.

CZYTAJ TEŻ: Co z wizytą Macrona w Kijowie? Francuskie MSZ zabiera głos

CZYTAJ TEŻ: Nowe informacje ws. zabójstwa dziennikarza TVN. „50 ran ciętych, pierwszy raz widziałem tak brutalną napaść”

Surmacz podkreślił, że od 2020 roku liczba profanacji w Polsce wzrasta. 

Zjawisko chrystianofobii szybko się rozwija, szczególnie od roku 2020. Jest to wręcz dramatyczne tempo. Do biura Fidei Defensor trafiło już kilkaset zgłoszeń o profanacjach. Nasze stowarzyszenie skierowało do tej pory ponad sto zawiadomień do organów ścigania. Są to profanacje, nienawiść wyrażana w mediach społecznościowych, internecie, pobicia. Niestety zdarzają się coraz częściej morderstwa księży czy osób konsekrowanych, które motywowane są nienawiścią do chrześcijaństwa

– ostrzegał prezes stowarzyszenia.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe