Elon Musk: „Skrajna lewica nienawidzi wszystkich, w tym siebie”

Elon Musk, człowiek wymieniany w czołówce rankingu najbogatszych ludzi świata, przejął Twittera. Informacja ta wzbudziła falę niezadowolenia wśród komentatorów głównie skrajnej lewicy, dotychczas cieszących się z możliwości uciszania oponentów pod pretekstem zwalczania mowy nienawiści, przestrzegania „standardów społeczności” czy walki z fake newsami.
Elon Musk Elon Musk: „Skrajna lewica nienawidzi wszystkich, w tym siebie”
Elon Musk / Flickr/Steve Jurvetson

Musk stwierdził, że Twitter nie w pełni wykorzystuje swój potencjał. Zdaniem inwestora wynika to przede wszystkim ze stosowania przezeń cenzury wobec części poglądów politycznych, m.in. tych bardziej konserwatywnych.

Przejęcie Twittera wywołało falę zaniepokojenia wśród części działających na Twitterze lewicowych aktywistów. Do sprawy odniosła się nawet Komisja Europejska ustami swojej wiceprzewodniczącej Věry Jourovej.

Twitter jest ważną przestrzenią europejskiej debaty publicznej. Niezależnie od tego, kto będzie jego właścicielem, będzie musiał przestrzegać prawa UE: DSA, GDPR itp. A nasza walka z dezinformacją musi być kontynuowana. Oczekujemy większej przejrzystości i odpowiedzialności za projekt + zobowiązanie do przestrzegania zmienionego Kodeksu antydezinformacyjnego

– pisała wiceprzewodnicząca.

Musk ripostuje

CZYTAJ TEŻ: Premier Morawiecki stanowczo o dalszej współpracy z Węgrami. Postawił jeden warunek

CZYTAJ TEŻ: Zełenski: Gdy ktoś napadnie Polskę, będzie ją bronić 76 milionów ludzi

Najnowszy ruch Muska wywołał falę – niekoniecznie popartej argumentami – krytyki. Po nerwowej reakcji lewicowych aktywistów Elon Musk postanowił odpowiedzieć wszystkim tym, którzy w przejęciu przez Muska portalu Twitter widzą np. koniec wolności słowa na platformie.

Skrajni lewicowcy nienawidzą wszystkich, w tym siebie

– podsumował inwestor.

 

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Waldemar Krysiak: Kiedy uznamy aktywistów gender za terrorystów? Wiadomości
Waldemar Krysiak: Kiedy uznamy aktywistów gender za terrorystów?

Okaleczają dzieci, atakują rządowe budynki, blokują naukowe wykłady. W ostatnich dniach zabili sześcioro chrześcijan, w tym trójkę dzieci. Czy czas uznać aktywistów gender za terrorystów?

Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Książki tunelowe. Wirtualna rzeczywistość z 1830 roku [VIDEO] Wiadomości
Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Książki tunelowe. Wirtualna rzeczywistość z 1830 roku [VIDEO]

Wirtualna Rzeczywistość z 1830 roku!! Książki tunelowe, to tomy składające się z kilku stron połączonych ze sobą złożonymi kartkami papieru umieszczonymi po obu stronach, co po rozłożeniu nadaje im wygląd przypominający akordeon.

Rosja stara się uzyskać dodatkowe dostawy broni z Korei Płn. Wiadomości
"Rosja stara się uzyskać dodatkowe dostawy broni z Korei Płn."

Mamy informacje o staraniach ze strony Rosji w sprawie dodatkowych dostaw broni i amunicji z Korei Północnej m.in. w zamian za żywność - powiedział w czwartek rzecznik amerykańskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego (NSC) John Kirby. Ministerstwo skarbu (finansów) USA objęło sankcjami obywatela Słowacji, który miał pośredniczyć w transakcji.

Nie żyje prof. Paweł Śpiewak Wiadomości
Nie żyje prof. Paweł Śpiewak

Jak poinformował portal Onet.pl, zmarł znany socjog i historyk prof. Paweł Śpiewak. Informacje o jego śmierci w rozmowie z portalem potwierdził jego syn, Jan Śpiewak.

Elon Musk wśród setek ekspertów apelujących o zawieszenie prac nad sztuczną inteligencją. Zagrożenie dla ludzkości Wiadomości
Elon Musk wśród setek ekspertów apelujących o zawieszenie prac nad sztuczną inteligencją. "Zagrożenie dla ludzkości"

Ponad tysiąc biznesmenów, inwestorów, ekspertów, a wśród nich takie postacie jak Elon Musk czy współzałożyciel firmy Apple Steve Wozniak, apelują o zawieszenie prac nad potężnymi systemami sztucznej inteligencji w obawie przed zagrożeniem dla ludzkości.

Mężczyzna poszukiwany ws. dwóch zabójstw sam zgłosił się na policję Wiadomości
Mężczyzna poszukiwany ws. dwóch zabójstw sam zgłosił się na policję

24-latek poszukiwany ws. dwóch zabójstw w czwartek wieczorem zgłosił się do komendy policji w Międzychodzie – powiedziała PAP Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji. Mężczyzna był poszukiwany od środy.

[WIDEO] Marginesy społeczne Burza po wypowiedzi byłego ministra PO Wiadomości
[WIDEO] "Marginesy społeczne" Burza po wypowiedzi byłego ministra PO

– To jest to rozdawnictwo, to jest tworzenie tych marginesów społecznych, w których się PiS wyspecjalizował – mówił w programie "Grafitti" na antenie Polsat News poseł Platformy Obywatelskiej Bartłomiej Sienkiewicz.

Aresztowanie dziennikarza WSJ w Rosji. Jest reakcja Białego Domu Wiadomości
Aresztowanie dziennikarza "WSJ" w Rosji. Jest reakcja Białego Domu

Nękanie amerykańskich obywateli przez rosyjskie władze jest absolutnie nie do przyjęcia - oznajmił w czwartek rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego (NSC) John Kirby, potępiając aresztowanie korespondenta "Wall Street Journal" Evana Gershkovicha. Sekretarz stanu Antony Blinken ponowił swoje ostrzeżenie o niebezpieczeństwach przebywania w Rosji dla obywateli USA.

Kłopoty polityków Konfederacji. Jest zawiadomienie do prokuratury Wiadomości
Kłopoty polityków Konfederacji. Jest zawiadomienie do prokuratury

Robert Bąkiewicz poinformował na Twitterze, że spółka TVMN złożyła zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez polityków Konfederacji.

 Daniel Obajtek powołany na prezesa PKN Orlen na kolejną kadencję Wiadomości
Daniel Obajtek powołany na prezesa PKN Orlen na kolejną kadencję

Daniel Obajtek został w czwartek powołany na prezesa zarządu PKN Orlen na kolejną trzyletnią kadencję - podała w czwartek spółka w komunikacie giełdowym.

Emerytury
Stażowe