„Polska 2050 zapewniała, że zarząd partii w 2021 r. nie prowadził działalności statutowej, ale okazuje się to nieprawdą. Mamy dowód”

„Polska 2050 zapewniała, że zarząd partii w 2021 r. nie prowadził działalności statutowej, ale okazuje się to nieprawdą. Mamy dowód. To oznacza, że ugrupowanie Szymona Hołowni celowo nie stosuje się do przepisów o finansowaniu partii politycznych” – pisze na Twitterze dziennikarz portalu Salon24.pl Marcin Dobski.
Szymon Hołownia  „Polska 2050 zapewniała, że zarząd partii w 2021 r. nie prowadził działalności statutowej, ale okazuje się to nieprawdą. Mamy dowód”
Szymon Hołownia / fot. Wikipedia - Tomasz Molina / CC BY-SA 4.0

Dziennikarz portalu Salon24.pl Marcin Dobski opublikował niedawno artykuł, w którym zwrócił uwagę na to, że Polska 2050 nie wykazała żadnych przychodów w 2021 r. Nie wiadomo także, kto finansował konwencję partii Hołowni, chociażby tę we wrześniu 2021 r. w klubie Palladium w Warszawie, gdzie zaprezentowano specjalnego gościa – aplikację Jaśminę.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kto sfinansował konwencję partii Hołowni? Ciekawe ustalenia dziennikarza

Zamiast zbierać pieniądze w jawny sposób, do czego przepisami zobligowana jest partia, by później rozliczać się przed Państwową Komisją Wyborczą, środowisko Hołowni gromadzi środki poprzez wpłaty na stowarzyszenie Polska 2050 i fundację Polska Od Nowa. Problem w tym, że takie organizacje są poza kontrolą PKW, a finansują działania Polski 2050, które powinny być wydatkami partii” – pisał dziennikarz.

„Działa poza kontrolą PKW”

Teraz Marcin Dobski twierdzi, że ma dowód na nieprawidłową działalność statutową zarządu partii w 2021 r. „Oznacza to, że ugrupowanie Szymona Hołowni celowo nie stosuje się do przepisów o finansowaniu partii politycznych” – pisze dziennikarz Salonu24.pl.

Powołując się na odpowiedź Polski 2050 po złożonej przez Sieć Obywatelską skardze, czytamy, że choć ugrupowanie Szymona Hołowni „aktywnie działa i zbiera pieniądze od swoich sympatyków, to robi to z pominięciem partii politycznej, a co za tym idzie poza kontrolą PKW”.

„Otrzymaliśmy uchwałę w sprawie składek i dowiedzieliśmy się, że partia nie zawierała umów z kontrahentami, nie prowadziła operacji na rachunkach bankowych, nie zawierała umów, porozumień z innymi partiami politycznymi, stowarzyszeniami, fundacjami i ruchami politycznymi. Odpowiedź nas zaintrygowała, szczególnie fragment dot. braku operacji na rachunkach bankowych. Jak w takim razie np. aktywnie działająca partia płaci zleceniobiorcom, gdzie trafiają darowizny, o które całkiem aktywnie wydaje się prosić sympatyków?” – czytamy.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe