„Co z Niemcami? Co z Francją? Gdzie byliście hipokryci?” Dominik Tarczyński zepsuł humory eurokratom [WIDEO]

Europoseł PiS Dominik Tarczyński wziął udział w debacie Parlamentu Europejskiego, której głównym elementem było wykorzystywanie przez rządy państw UE oprogramowań szpiegowskich, tj. Pegasus. Tarczyński wytknął hipokryzję zachodnim politykom, którzy często nie reagowali, kiedy ich własne rządy wstrząsane były aferami podsłuchowymi.
Eurodeputowany Dominik Tarczyński „Co z Niemcami? Co z Francją? Gdzie byliście hipokryci?” Dominik Tarczyński zepsuł humory eurokratom [WIDEO]
Eurodeputowany Dominik Tarczyński / Zrzut ekranu YT

Eurodeputowany wyraził radość z powodu troski, jaką europarlament rzekomo okazuje wolności słowa oraz wolności mediów. Wspomniał o oprogramowaniu szpiegowskim Pegasus oraz innych tego typu cyfrowych narzędziach.

– Zacznijmy od Niemiec. Zastanawiam się, gdzie byliście, drodzy hipokryci, gdy wybuchł ogromny skandal w Niemczech w 2019 r. W doniesieniach mediów czytamy: „Oprogramowanie szpiegujące FinFisher lub FinSpy zostało stworzone w Monachium i jest sprzedawane policji oraz służbom specjalnym wielu państw, w tym niemieckiej policji federalnej”. Gdzie wtedy byliście, hipokryci? (…) Kto był szefem rządu w czasie skandalu w Niemczech? Pani Merkel! Trzęśliście się przed Merkel i wszyscy siedzieli cicho. Nikt nigdy o nic nie zapytał. Niemiecki skandal to wrzesień 2019 r.

– mówił europoseł.

„Gdzie byliście”?

– Gdzie byliście w 2019 r.? Gdzie byliście, gdy premierem w Polsce był Donald Tusk, a 38 dziennikarzy było podsłuchiwanych?

– kontynuował Dominik Tarczyński, po czym wywołał do odpowiedzi europosła Andrzeja Halickiego z PO

– Może Pan Halicki odpowie? Gdzie byliście hipokryci? Zna pan nazwiska! Zna pan dziennikarzy, którzy byli podsłuchiwani. Wszyscy o tym wiedzieli, ale teraz wytykacie palcem Polskę i Węgry. A co z Niemcami? Co z Francją? Co z Kanadą? Zajmujecie się prawem aborcyjnym w USA, zatem może zajmijcie się Kanadą i panem Trudeau?

– wyliczał polski eurodeputowany.

CZYTAJ TEŻ: Soros, ludzie Clinton i Obamy oraz europejskie rządy stoją za kampanią przeciwko Elonowi Muskowi?

CZYTAJ TEŻ: „Wspaniałe spotkanie”. Trzaskowski spotkał się z synem George’a Sorosa [FOTO]

– Gdzie byliście hipokryci? (…) Gdzie byliście? Co macie do ukrycia? Czego się boicie? Nie bądźcie hipokrytami

– podsumował Tarczyński.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe