Beata Szydło: „Walka PE przeciwko Polsce to działanie na rzecz Putina!”

W czwartek, 5 maja, posłowie w Parlamencie Europejskim przyjęli rezolucję ws. wymiaru sprawiedliwości w Polsce i na Węgrzech wzywającą do uruchomienia wobec Polski mechanizmu „pieniądze za praworządność”. Poczynania europarlamentarzystów ostro skomentowała w mediach społecznościowych była polska premier, a obecnie europoseł Beata Szydło.
 Beata Szydło: „Walka PE przeciwko Polsce to działanie na rzecz Putina!”
/ rzeszow.uw.gov.pl

PE przyjął rezolucję ws. Polski

„Już na wstępie eurodeputowani zaznaczyli w rezolucji, że sytuacja praworządności w obu krajach [Polsce i na Węgrzech – przyp. red.] «stale się pogarsza». Najmocniejszy punkt dotyczy jednak Polski. To artykuł 14 tej rezolucji. Europarlament «zauważa z zaniepokojeniem, że Komisja nie wszczęła» wobec Polski mechanizmu warunkowości” – czytamy.

Rezolucja PE wzywa Komisję Europejską do uruchomienia wobec Polski mechanizmu „pieniądze za praworządność”. Przypomnijmy, że 27 kwietnia KE formalnie wszczęła postępowanie przeciwko Węgrom. PE naciska, by wobec Polski poczyniono ten sam krok.

Czytaj więcej: PE przyjął rezolucję ws. Polski. Wzywa KE, by uruchomiła mechanizm „pieniądze za praworządność

 

Beata Szydło: „To działanie na rzecz Putina”

Przegłosowanie rezolucji przez PE ostro skomentowała w mediach społecznościowych europoseł Beata Szydło.

„Polska ofiarnie pomaga milionom ukraińskich uchodźców oraz wspiera walczącą Ukrainę. Jak na to reagują posłowie do PE? Wydają rezolucję wzywającą KE do dalszego blokowania KPO dla Polski, a nawet do odbierania innych środków. Walka przeciw Polsce to działanie na rzecz Putina!” – napisała Beata Szydło na Twitterze.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Oburzające. Andrzej Duda mocno nt. Rosji Wiadomości
"Oburzające". Andrzej Duda mocno nt. Rosji

Trudno o coś bardziej oburzającego, niż twierdzenie w demokratycznym kraju, że Rosja ma prawo do obrony strefy wpływów. Jeżeli ludzie demokratycznie wybierają NATO czy sojusz z USA, to znaczy, że tego chcą - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas debaty w trakcie wizyty w Rydze.

Katargate. PE zdecydował ws. immunitetów europosłów Wiadomości
Katargate. PE zdecydował ws. immunitetów europosłów

Parlament Europejski opowiedział się w czwartek w głosowaniu za uchyleniem immunitetu poselskiego Belgowi Marcowi Tarabelli i Włochowi Andrei Cozzolino, którzy są zamieszani w skandal korupcyjny.

Jest nowy lider oglądalności stacji telewizyjnych. Duże zaskoczenie Wiadomości
Jest nowy lider oglądalności stacji telewizyjnych. Duże zaskoczenie

Jak podaje portal "Wirtualne Media", poznaliśmy nowego lidera oglądalności rynku telewizyjnego wśród wszystkich widzów w styczniu 2023 roku. Z czwartego na pierwsze miejsce awansowała TVP 2.

„Notowania PiS-u wzrosły”. Senator opozycji mocno o Tusku Wiadomości
„Notowania PiS-u wzrosły”. Senator opozycji mocno o Tusku

Senator Michał Kamiński krytycznie odniósł się do decyzji opozycji w sprawie głosowania nad nowelizacją ustawy o Sądzie Najwyższym.

Zbigniew Kuźmiuk: We Francji wiek emerytalny o 2 lata w górę wywołał bunt. W Polsce PO chce go podnieść o 7 lat Wiadomości
Zbigniew Kuźmiuk: We Francji wiek emerytalny o 2 lata w górę wywołał bunt. W Polsce PO chce go podnieść o 7 lat

W styczniu i w lutym we Francji były i będą organizowane przez centrale związkowe protesty związane z proponowaną przez rząd ustawą o podniesieniu wieku emerytalnego z 62 do 64 lat, czyli o 2 lata. Jak będzie w Polsce, kiedy PO chce wiek emerytalny podnieść o 7 lat?

Niemiecki dziennik: „Rosja może być nie tylko militarnym, ale i politycznym zwycięzcą wojny” Wiadomości
Niemiecki dziennik: „Rosja może być nie tylko militarnym, ale i politycznym zwycięzcą wojny”

Sytuacja na Ukrainie ma być coraz gorsza. Na dodatek dotychczasowe wsparcie, które Ukraina otrzymała od Zachodu, jest zbyt małe, aby Kijów mógł ostatecznie wyjść zwycięsko z konfrontacji z Rosją – poinformował niemiecki dziennik „Die Welt”.

ISW: Rosjanie szykują decydującą ofensywę na wschodzie Ukrainy Wiadomości
ISW: Rosjanie szykują decydującą ofensywę na wschodzie Ukrainy

Wojska rosyjskie najprawdopodobniej szykują się do decydującej operacji ofensywnej w obwodach donieckim i ługańskim na wschodzie Ukrainy w lutym i/lub w marcu – ocenia Instytut Studiów nad Wojną (ISW) w swoim najnowszym raporcie.

Powstaje nowa partia. „Takiego sojuszu nikt się nie spodziewał” Wiadomości
Powstaje nowa partia. „Takiego sojuszu nikt się nie spodziewał”

Jak donosi Wirtualna Polska, Porozumienie i Agrounia rejestrują nową partię i planują wystartować pod wspólnym szyldem w nadchodzących wyborach parlamentarnych. „Takiego sojuszu nikt się nie spodziewał” – komentuje autor publikacji red. Patryk Michalski.

Wielka inwestycja PZPN? „Kadra narodowa potrzebuje wyższych standardów” Wiadomości
Wielka inwestycja PZPN? „Kadra narodowa potrzebuje wyższych standardów”

Z informacji mediów wynika, że Polski Związek Piłki Nożnej ma w planach budowę ośrodka szkoleniowego dla kadry narodowej.

Premier: Od kwietnia wszystkie piekarnie i cukiernie będą korzystać z obniżonych stawek za gaz Wiadomości
Premier: Od kwietnia wszystkie piekarnie i cukiernie będą korzystać z obniżonych stawek za gaz

– Wszystkie piekarnie i cukiernie od 1 kwietnia będą korzystać z obniżonych stawek za gaz – poinformował podczas czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe