Rosja państwem sponsorującym terroryzm? Nancy Pelosi nie pozostawia złudzeń

Przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi poparła wniosek Rady Najwyższej Ukrainy skierowany do amerykańskiego Kongresu o uznanie Rosji za państwo sponsorujące terroryzm - podaje w sobotę agencja Ukrinform. "Od dawna jestem zwolenniczką takiego rozwiązania" - powiedziała Pelosi.
"Zielone ludziki" - rosyjscy żołnierze pozbawieni oznaczeń przynależności służbowej / Elizabeth Arrott / VOA, Public domain, via Wikimedia Commons

Jeżeli Rosja nie znajdzie się na liście krajów będącym sponsorami terroryzmu, to taką listę należy podrzeć

– oznajmiła szefowa niższej izby Kongresu w wywiadzie dla telewizji MSNBC.

Podkreśliła, że miejsce mocarstwa nuklearnego, którego przywódca grozi użyciem broni atomowej, dokonuje inwazji na inny kraj, a jego żołnierze dopuszczają się zbrodni, jest zdecydowanie na liście takich państw.

Prorosyjscy separatyści z Donbasu organizacją terrorystyczną?

We wtorek Rada Najwyższa, czyli parlament Ukrainy, wydała apel do Izby Reprezentantów i Senatu USA o uznanie Rosji za państwo sponsorujące terroryzm. Deputowani wezwali obie izby Kongresu USA do zaostrzenia sankcji wobec Moskwy i państw z nią współpracujących, w szczególności poprzez restrykcje przewidziane wobec krajów sponsorujących terroryzm.

Ukraińscy deputowani apelują również o uznanie za organizacje terrorystyczne tzw. republik ludowych: ługańskiej i donieckiej, a także sił zbrojnych Rosji w szczególności ze względu na bestialstwa popełnione przez rosyjskich żołnierzy w Ukrainie.

CZYTAJ TEŻ: Aktywista LGBT Staszewski krytykuje Tuska i wspomina o "tęczowej rewolucji". "Nie jest pan prawdziwym liderem"

CZYTAJ TEŻ: "Sojusznik Hitlera, antysemicka świnia". Der Spiegel załamuje ręce nad rosyjską propaganda na temat Polski

1 maja Pelosi spotkała się w Kijowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe