Minister Wielkiej Brytanii bezpardonowo: Powinni skończyć jak naziści

Brytyjska telewizja Sky News podaje, że udało jej się przechwyć treść przemówienia, jakie sekretarz obrony Wielkiej Brytanii Ben Wallace ma wygłosić tego dnia.
Rosyjscy żołnierze wojsk powietrznodesantowych podczas Parady Zwycięstwa Minister Wielkiej Brytanii bezpardonowo: Powinni skończyć jak naziści
Rosyjscy żołnierze wojsk powietrznodesantowych podczas Parady Zwycięstwa / Wikipedia CC BY-SA 4,0 Vitaly V. Kuzmin

Szef brytyjskiego resortu obrony Ben Wallace ma 9 maja gościć w muzeum wojsk lądowych National Army Museum w Londynie. Tymczasem w Rosji odbędą się obchody z okazji Dnia Zwycięstwa, czyli rocznicy upadku Niemiec hitlerowskich w II wojnie światowej. Te obchody mają być jednak pod pewnymi względami szczególne – po pierwsze, Rosja prowadzi obecnie działania wojenne na terenie Ukrainy; po drugie, Parada Zwycięstwa odbędzie się bez udziału delegacji zagranicznych. Nie przybędzie nawet sojusznik Kremla, prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka.

Rosyjski oligarcha Leonid Niewzlin twierdzi, że udało mu się dotrzeć do fragmentów przemówienia, jakie prezydent Rosji Władimir Putin ma wygłosić podczas obchodów. Jego treść w wielu punktach została oceniona jako szokująca – Putin ma twierdzić, że odradza się „brunatna zaraza”, czyli nazizm na Ukrainie, a Zachód to zjawisko wspiera.

Nasi ludzie już raz wydali historyczny werdykt w sprawie nazizmu i musimy to zrobić ponownie, wykorzystując siłę naszej broni na polu bitwy i siłę moralnej prawości. Zmiażdżyć złe duchy nazizmu w zarodku, pokonać nie tylko marionetki, ale także ich władców

– ma powiedzieć przywódca Rosji.

Wallace: Norymberga dla Putina

Niedawno brytyjski sekretarz obrony ocenił, że Władimir Putin może wykorzystać obchody z okazji Dnia Zwycięstwa do gruntownego przeorientowania retoryki Kremla.

– Myślę, że będzie próbował przejść od operacji specjalnej, którą nazwał „wojskową operacją specjalną”, do tego, by powiedzieć: „Słuchaj, to jest teraz wojna z nazistami i potrzebuję więcej ludzi, więcej rosyjskiego mięsa armatniego”

– mówił Wallace w wywiadzie dla stacji LBC.

Okazuje się, że mowa Putina nie będzie jedyną ostrą wypowiedzią, jaka dziś padnie z ust polityków. Ben Wallace wyjaśni np., jak według niego powinien skończyć Putin i jego generałowie.

Poprzez inwazję na Ukrainę Putin, ludzie z jego bliskiego kręgu i generałowie odzwierciedlają faszyzm i tyranię sprzed 70 lat, powtarzając błędy reżimów totalitarnych XX wieku. Ich los musi być taki sam

– ma powiedzieć Wallace.

CZYTAJ TEŻ: Rosyjski miliarder i były menedżer Łukoilu zmarł nagle podczas leczenia kaca przez szamana jadem ropuchy?

CZYTAJ TEŻ: Niemiecka policja zabrała proukraińskim demonstrantom ukraińską flagę [WIDEO]

W przemowie Kreml spotka się również z zarzutem dokonania „niesprowokowanej i nielegalnej inwazji” na Ukrainę, a wojskowi mają zostać oskarżeni o „powszechne okrucieństwa” dokonywane na okupowanych terytoriach.

[Rosyjscy generałowie – przyp. red.] nie tylko biorą udział w nielegalnej inwazji i zbrodniach wojennych, ale ich kadra dowódcza zawiodła swoich żołnierzy szeregowych do tego stopnia, że powinna stanąć przed sądem wojennym.

– oceni Brytyjczyk.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe