Poseł Cymański komentuje zachowanie sędzi Pawłowicz: „Głupka mam strugać?”. Pawłowicz odpowiada bez ogródek [WIDEO]

Poseł Solidarnej Polski Tadeusz Cymański gościł w programie Roberta Mazurka na antenie radia RMF FM, gdzie w krytycznych słowach odniósł się do zachowania sędzi Trybunału Konstytucyjnego Krystyny Pawłowicz.
Sędzia TK Krystyna Pawłowicz Poseł Cymański komentuje zachowanie sędzi Pawłowicz: „Głupka mam strugać?”. Pawłowicz odpowiada bez ogródek [WIDEO]
Sędzia TK Krystyna Pawłowicz / Krystyna Pawłowicz, screen YT

Pod koniec kwietnia poseł Lewicy Tomasz Trela zarzucił sędzi TK Krystynie Pawłowicz "branie w łapę" nie ujawniając do dziś żadnych dowodów na poparcie tej tezy. Sędzia w ostrych słowach wyraziła się o wypowiedzi posła.

- Osoba publiczna, która nie chce ujawnić swojego oświadczenia majątkowego bierze po prostu w łapę. Jestem ciekawy, ile i za co wzięła Pawłowicz z Przyłębską?, ktoś coś, może panie i panowie z @pisorgpl?

- pisał Trela, który żądał również "ujawnienia oświadczenia majątkowego Pawłowicz".

„Chamie, łobuzie, dziadu kalwaryjski!”

Lewacki pos.T.TRELA chce ujawnienia mego stanu majątkowego... Ty chamie ! Łobuzie ! Dziadu kalwaryjski ! Udowodnij najpierw,że brałam łapówki ! V ruska kolumno ! Łachu jeden ! Albo na kolana,pod stół i odszczekać ! Was ucieszy tylko seria w nasze plecy... [pisownia oryginalna – przyp. red.]

– krytykowała Pawłowicz na Twitterze.

W reakcji na powyższe słowa poseł Trela oświadczył w mediach społecznościowych, że w sprawie Krystyny Pawłowicz złożył donos do prokuratury.

Składam doniesienie do prokuratury w trybie art. 226 kk przeciwko pani Krystynie Pawłowicz. Dość tego chamstwa, bufonady i arogancji w pani wykonaniu. I proszę opublikować swoje oświadczenie majątkowe, natychmiast

– pisze polityk Lewicy.

„Głupka mam strugać?”

Poseł partii Zbigniewa Ziobry Tadeusz Cymański w „Porannej rozmowie” w RMF FM ocenił, że oświadczenia majątkowe sędziów powinny być jawne, a ich utajnianie określił mianem błędu. 

Robert Mazurek, dziennikarz prowadzący rozmowę, zauważył, że w 2016 roku Krystyna Pawłowicz jako posłanka PiS głosowała za ujawnieniem oświadczeń majątkowych sędziów. Gość wywiadu nie krył skonfundowania zdarzeniem.

To jest dziwna postawa, tym bardziej sędziów. Jak to wytłumaczyć ludziom? Jak ja mam wytłumaczyć ten fakt ludziom, droga Krystyno? (…) Głupka mam strugać?

– pytał poseł.

W imieniu byłej poseł przeprosił też wszystkich, stwierdzając, że „pewnie się nie obrazi, że za nią przeprasza”.

CZYTAJ TEŻ: Wiemy, ile zarabia Rafał Trzaskowski i jego współpracownicy

CZYTAJ TEŻ: Znana aktorka Barbara K.-Sz. usłyszała zarzuty

Słowa spotkały się z ostrą reakcją Krystyny Pawłowicz.

Panie CYMANSKI, kompromituje się Pan. Jeśli nie ma Pan wiedzy o powodach mego wniosku u nieupublicznianie ośw.maj., to lepiej nie pajacować. Red. Mazurek łatwo manipuluje Panem. Do waszej wiedzy: na 33 sędziów samej Izby Cywil. Sądu Najw. UTAJNIONO ośw.maj.18 sędziów. Sabat czarownic [pisownia oryginalna – przyp. red.]

– napisała na Twitterze.

 

 

 

 

 

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe