„Robią wszystko, by nie upuścić trumny…”. Wstrząsające nagranie z procesji zastrzelonej palestyńskiej dziennikarki [WIDEO]

W sieci opublikowano nagranie ze Szpitala Francuskiego w Jerozolimie, gdzie Palestyńczycy rozpoczęli procesję pogrzebową zmarłej dziennikarki Shireen Abu Akleh.
 „Robią wszystko, by nie upuścić trumny…”. Wstrząsające nagranie z procesji zastrzelonej palestyńskiej dziennikarki [WIDEO]

Paleństyńskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że za śmierć dziennikarki odpowiedzialni są izraelscy żołnierze. Jednak według „Haaretz” izraelskie wojsko przekazało w oświadczeniu, iż „reporterzy zostali trafieni prawdopodobnie pociskami oddanymi przez palestyńskich bandytów”.

Shireen Abu Akleh pracowała w stacji Al Jazeera od ponad 20 lat. Ranny został także inny dziennikarz jednej z gazet z Autonomii Palestyńskiej Ali al-Sammoudi, jednak jego stan jest stabilny.

„W rażącym morderstwie, naruszającym międzynarodowe prawa i normy, izraelskie siły okupacyjne zamordowały z zimną krwią korespondenta Al Jazeery w Palestynie” – głosi komunikat opublikowany przez telewizję Al Jazeera. Głos w sprawie zabrał prezydent Palestyny Mahmud Abbas, który stwierdził, że to Izrael jest odpowiedzialny za „zbrodnię przeciwko palestyńskiej dziennikarce, która próbowała pokazywać prawdę”.

CZYTAJ WIĘCEJ: „Celowali, żeby zabić”. Izraelczycy zastrzelili dziennikarkę Al Jazeera? Wstrząsająca relacja świadka

Szokujące nagranie

W sieci opublikowano nagranie ze Szpitala Francuskiego w Jerozolimie, gdzie Palestyńczycy rozpoczęli procesję pogrzebową w stronę cmentarza. Jak pisze Al Jazeera i co widać w nagraniu, izraelskie służby zaatakowały żałobników zmarłej Shireen Abu Akleh. „Siły dotkliwie pobiły osoby niosące trumnę zmarłej dziennikarki” – oświadczono.

„Niesamowite zdjęcia: bici pałkami robili wszystko, żeby nie upuścić trumny” – pisze ekspert ds. wschodnich dr Wojciech Szewko.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe