Eurowizja. Przewodniczący ukraińskiego jury zablokował dostęp do swoich postów. Zalała go fala wściekłości Ukraińców

W Turynie odbył się finał 66. edycji konkursu Eurowizji. O zwycięstwo ubiegało się 25 wykonawców. Polskę reprezentował Krystian Ochman, który przyjechał do stolicy włoskiego Piemontu z piosenką "River". Polski wykonawca zebrał wiele pochwał za swój głos.
Krystian Ochman podczas finału Konkursu Eurowizji Eurowizja. Przewodniczący ukraińskiego jury zablokował dostęp do swoich postów. Zalała go fala wściekłości Ukraińców
Krystian Ochman podczas finału Konkursu Eurowizji / EPA/Alessandro Di Marco Dostawca: PAP/EPA

Za faworyta tej edycji uważana była ukraińska grupa Kalush Orchestra, śpiewająca piosenkę "Stefania", dedykowaną matkom, co ma szczególnie sugestywną wymowę podczas wojny, która trwa na Ukrainie. I to ona wygrała konkurs.

Nie jest jednak tajemnicą, że poszczególni narodowi jurorzy przyznają punkty wykonawcom nie tylko z powodów artystycznych. Tym bardziej internautów zdziwił werdykt jurorów ukraińskich, którzy polskiemu wykonawcy przyznali... 0 punktów (z kolei ukraińscy widzowie przyznali polskiemu wykonawcy 12 pkt).

Z kolei jurorzy polscy, wykonawcom ukraińskim przyznali punktów 12, co jest wartością maksymalną.

 

Wściekłość Ukraińców

Sprawę skomentował szef ukraińskiego jury Wadym Łysica, który zapewniał, że "Ukraińcy są wdzięczni Polakom, ale Polska otrzymała tyle punktów na ile zasłużyła" i, że bierze odpowiedzialność za werdykt.

Pod postem Łysicy pojawiło się setki komentarzy wściekłych Ukraińców, którzy nazywali jury "wstydem dla Ukraińców" i zapewniali Polaków o wsparciu.

Czytaj również: Konkurs Eurowizji. Ukraińscy jurorzy przyznali polskiemu wykonawcy 0 pkt. Jest komentarz szefa ukraińskiego jury

Ukraińcy wściekli po tym jak ukraińskie jury dało polskiemu wykonawcy 0 pkt. "Prosimy przekazać kochanym Polakom..."


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe