Media: Putin zostanie zastąpiony na 10 dni przez sobowtóra

Jak już wcześniej informowaliśmy, według dziennika „La Stampa” prezydent Rosji Władimir Putin przeszedł operację w nocy z poniedziałku na wtorek. Jak donoszą zagraniczne media, „w celu ukrycia nieobecności Putina i stworzenia wrażenia, że nadal kontroluje on sytuację w kraju, rosyjskie służby specjalne stworzyły konkretny plan”.
 Media: Putin zostanie zastąpiony na 10 dni przez sobowtóra
/ PAP/EPA/ALEXANDER NEMENOV / POOL

Włoski dziennik nie tylko potwierdził dziś rewelacje o nowotworowej chorobie Władimira Putina. Powołując się na swoich informatorów w rosyjskich służbach specjalnych, dziennikarze „La Stampa” donoszą o nocnej operacji nowotworu, jaką miał właśnie przejść Putin w jednym z moskiewskich szpitali. 

Tutaj czytaj więcej: „Trafił do szpitala i przeszedł operację”. Sensacyjne doniesienia ws. stanu zdrowia Putina

Putina zastąpi sobowtór? 

Włoski dziennik donosi, że „w celu ukrycia nieobecności Putina i stworzenia wrażenia, że nadal kontroluje on sytuację w kraju, rosyjskie służby specjalne stworzyły plan jego zastąpienia przez sobowtóra przez co najmniej 10 dni. Ma on pokazywać się publicznie. Jak twierdzą cytowane źródła, rezultat operacji Putina będzie znany za pięć dni”.

Od momentu rozpoczęcia inwazji na Ukrainę eksperci wnikliwie analizują każde wystąpienie rosyjskiego prezydenta, doszukując się w jego wyglądzie i zachowaniu dowodów na ewentualną chorobę. 

Co więcej, włoski dziennik wskazuje, że „gdyby Władimir Putin nie wrócił szybko do zdrowia, rosyjska propaganda ma wykorzystać przygotowane wcześniej filmy”. 

Nagrania są gotowe do emisji i mają służyć utrzymywaniu społeczeństwa w przekonaniu, że Putin wciąż jest pełen sił i energii

– można przeczytać w „La Stampa”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe