Szukaj
Konto

[WIDEO] Śmiszek zarzuca rządowi antyniemiecką fobię. Ciężka orka prof. Zybertowicza

29.05.2022 14:58
[WIDEO] Śmiszek zarzuca rządowi antyniemiecką fobię. Ciężka orka prof. Zybertowicza
Źródło: zrzut ekranu / Polsat News
Komentarzy: 0
W programie "Śniadanie Rymanowskiego w Polsat News i Interii Krzysztof Śmiszek z Lewice zarzucał rządowi antyniemiecką fobię.

Trzeba mówić jednym głosem. Zachód musi mówić jednym głosem. UE musi mówić jednym głosem, ale jest jeden kamyczek do tej w sumie dobrej roboty, którą robi rząd. Polski rząd próbuje być w ostatnim czasie adwokatem interesów Ukrainy i słusznie. Natomiast oczekiwałbym od rządu większego zaangażowania w przekonywanie partnerów europejskich do tego, że tylko jedną ławą, jedną siłą jesteśmy w stanie mówić mocnym głosem. Nie widzę tutaj tego wysiłku ze strony polskiego rządu, żeby Francuzów czy Niemców przekonywać. Wręcz przeciwnie na użytek wewnętrzny ciągle podsycana jest antyniemiecka fobia, ciągłe antyeuropejskie argumenty. Z jednej strony rząd chciałby być adwokatem interesów Ukrainy, a z drugiej sam podkopuje swoją pozycję

- rozwodził się Śmiszek.

Mam pytanie do pana posła, bo powiedział pan, że musimy bronić się przed fobią wobec Niemiec. Panie pośle jaką interpretację postawy kanclerza Scholza trzeba przyjąć, żeby nie utracić szacunku, wobec tego polityka?

- pytał prof. Zybertowicz.

Jako doradca prezydenta RP chciałbym, aby polscy politycy mieli szacunek do ważnego polityka niemieckiego. Jego zachowanie jest tak dziwne, że nie wiem jaką interpretację i motywu mu przypisać, żeby zachować szacunek wobec niego

- powiedział.

Nawet niemieckie media uderzają w Scholza

Sytuacja w Donbasie jest dramatyczna, żołnierzom od tygodni brakuje ciężkiej broni i amunicji - przypomina portal dziennika "Bild" i zauważa: "Nie dość, że samo opóźnianie dostaw broni na Ukrainę jest czymś złym, to kanclerz - celowo lub nieumyślnie - wprowadza chaos komunikacyjny, który psuje wizerunek Niemiec w świecie".

Zobacz: "Kanclerzu, tak nie może być!" Niemieckie media obwiniają Scholza za trudną sytuację Ukrainy na froncie

Komentarzy: 0
Data publikacji: 29.05.2022 14:58
Źródło: Polsat News