Ukraińcy zażartowali z kadyrowców. Przerobili ich filmik propagandowy [WIDEO]

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) przechwyciła filmik propagandowy wykonany przez żołnierzy Ramzana Kadyrowa. Postanowili go nieco przekształcić.
Ramzan Kadyrow Ukraińcy zażartowali z kadyrowców. Przerobili ich filmik propagandowy [WIDEO]
Ramzan Kadyrow / Wikipedia/kremlin.ru CC BY 4.0

Szef Republiki Czeczeńskiej Ramzan Kadyrow dowodzi specjalnymi oddziałami biorącymi udział w inwazji na Ukrainę. Tzw. kadyrowcy m.in. tworzą oddziały zaporowe blokujące walczącym Rosjanom drogę ucieczki z pola bitwy. Ważną częścią ich działalności jest również nagrywanie filmików propagandowych i zamieszczanie ich w mediach społecznościowych, m.in. na TikToku.

"Tik-tokowi żołnierze"

Znaczna część filmików jest nagrywana "z ręki" – amatorsko, gdzie twórca przy pomocy kamery stara się uchwycić swą twarz i krajobraz znajdujący się za nią.

"Z materiałów, które możemy tam zobaczyć, stało się dla nas jeszcze bardziej zasadne nazywanie ich »tik-tokowymi żołnierzami«"

– komentuje Służba Bezpieczeństwa Ukrainy we wpisie zawierającym przechwycone nagranie.

W nagraniu można zobaczyć, jak ludzie Kadyrowa strzelają z karabinów, walczą na miecze oraz tańczą do rytmu serii z karabinów.

"Zamiast walczyć z ukraińskimi obrońcami, ci »piechurzy Putina« bohatersko biją się z... sosnami w ługańskich lasach"

– żartuje SBU.

"Coś ekstra" od SBU

Ukraińcy uznali jednak, że skomentowanie zamieszczonego filmiku to niewystarczające wykpienie przeciwnika. Postanowili więc dodać do niego niecodzienny podkład muzyczny.

CZYTAJ TEŻ: KORWiN opuści Konfederację? Janusz Korwin-Mikke zabiera głos

CZYTAJ TEŻ: Rosyjski oligarcha pozywa Radę UE

Po przeróbce dokonanej przez SBU kadyrowcy w nagraniu tańczą nie tylko w rytm wystrzałów z karabinów, ale również do podkładu muzycznego z kreskówki "Przyjaciele z wesołego lasu". To animowany program dla dorosłych, w którym bohaterami są spersonifikowane zwierzęta, którzy wciąż z własnej winy lub przez przypadek natrafiają na przykre zdarzenia.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe