B. dyrektor FSB: "Polska już podejmuje działania zmierzające do okupacji terytoriów ukraińskich"

W Kazaniu, mieście obwodowym w europejskiej części Rosji odbyło się posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. Podczas obrad przewodniczący rady Nikołaj Patruszew przedstawił szereg dziwnych tez.
Nikołaj Patruszew B. dyrektor FSB:
Nikołaj Patruszew / Пресс-служба Президента России, CC BY 4.0, via Wikimedia Commons

Były dyrektor Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) gen. Nikołaj Patruszew część swojego wystąpienia poświęcił na odniesienie się do słów prezydenta Andrzeja Dudy, który stwierdził, że narody Polski i Ukrainy będą mogły "żyć razem na tej ziemi". Wyciągnął z tego zaskakujący wniosek.

Oskarżenia Patruszewa

– Najwyraźniej Polska już podejmuje działania zmierzające do okupacji terytoriów ukraińskich. W tym przypadku suwerenność Ukrainy nie interesuje ani głowy państwa, ani USA i ich sojuszników.

– twierdził Rosjanin.

– Są gotowi poświęcić interesy narodu ukraińskiego, aby osiągnąć swoje cele

– oskarżał Polaków.

Jak informuje portal belsat.eu, były szef FSB jest przekonany, że "działania Waszyngtonu, Kijowa, Warszawy i innych partnerów" mają prowadzić do "rzeczywistej dezintegracji Ukrainy".

CZYTAJ TEŻ: "To nie do przyjęcia". Zełenski ostro nt. sankcji UE przeciw Rosji"

CZYTAJ TEŻ: "Die Tageszeitung": Reputacja Niemiec w Polsce jest zrujnowana, "Polacy widzą codziennie i z rosnącym przerażeniem..."

Człowiek Władimira Putina wysnuł przypuszczenie, że polscy politycy zamierzają zająć najwyższe stanowiska państwowe na Ukrainie i nadawać Polakom na terenie Ukrainy przywileje.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe