Trudeau odbierze Kanadyjczykom prawo do posiadania broni? Podał zaskakujące wyjaśnienie

Premier Kanady Justin Trudeau zgłosił pomysł odebrania Kanadyjczykom prawo do posiadania kolejnych typów broni. Ma to być odpowiedzią na strzelaninę w szkole w… Teksasie.
Justin Trudeau Trudeau odbierze Kanadyjczykom prawo do posiadania broni? Podał zaskakujące wyjaśnienie
Justin Trudeau / Flickr / Hailey Sani / domena publiczna

Strzelanina miała miejsce 24 maja w miejscowości Uvalde w USA. Na reakcję Trudeau nie trzeba było czekać długo – już 30 maja zgłosił projekt „krajowego zamrożenia posiadania broni ręcznej”. Nowe prawo ma odebrać Kanadyjczykom prawo do kupowania, sprzedawania, importu oraz noszenia broni krótkiej w całej Kanadzie.

Nie jest to pierwszy przykład tego typu ograniczenia praw obywateli w wykonaniu premiera Trudeau – w 2020 roku w reakcji na strzelaninę w Nowej Szkocji powstał zakaz handlu i posiadania 1500 modeli broni palnej.

Trudeau podał uzasadnienie dla tego kroku.

– Ostatecznie matematyka jest i tak naprawdę dość prosta: im mniej broni w naszych społecznościach, tym bardziej wszyscy będą bezpieczni

– twierdził Kanadyjczyk.

Uzbrojenie Kanadyjczyków

Kłóci się to z danymi, jakie przytoczył minister bezpieczeństwa publicznego Kanady Marco Mendicino. Według urzędnika w rękach Kanadyjczyków znajduje się około milion sztuk prywatnej broni krótkiej. Jak podaje portal Pch24.pl, broń palna ma być używana jedynie w 3% przypadków brutalnych przestępstw.

CZYTAJ TEŻ: [WIDEO] Czołowa propagandystka Putina: Właśnie rozpoczęła się prawdziwa III wojna światowa

CZYTAJ TEŻ: „Brama do Afryki i Azji”. Ropa. Gaz. Handel. Polska podpisała umowę o współpracy gospodarczej z Egiptem

W odwrotny sposób zareagowali Amerykanie z dotkniętego tragedią Teksasu. W miasteczku Utopia zezwolono nauczycielom na noszenie broni, a w szkołach pojawiły się tabliczki z ostrzeżeniem, że nauczyciele są uzbrojeni. Ma to odstraszyć potencjalnych zamachowców.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe