„To nowe granice władzy UE”. Kamienie milowe nie wzbudziły entuzjazmu komentatorów

Unijny komisarz ds. gospodarki Paolo Gentiloni poinformował w środę, że Komisja Europejska zaakceptowała polski Krajowy Plan Odbudowy. Jednak, jak wynika z komunikatu opublikowanego przez KE, wypłacenie Polsce pieniędzy wcale nie jest jeszcze przesądzone. Warunkiem wypłaty ma być realizacja tzw. kamieni milowych, których ma być aż 116 i mają dotyczyć całego spektrum i szeregu aspektów funkcjonowania państwa. Treść dokumentu nie wzbudziła entuzjazmu pośród komentatorów i internautów.
Ursula von der Leyen „To nowe granice władzy UE”. Kamienie milowe nie wzbudziły entuzjazmu komentatorów
Ursula von der Leyen / Screen YouTube

Tak patrząc na kamienie milowe w KPO to tak naprawdę kamienie młyńskie zawieszone u naszych szyi… Nie dość, że wątpliwe jest wydatkowanie i przeprowadzenie tych inwestycji, to jeszcze to co tam jest zapisane to jakiś obłęd [pisownia oryginalna – przyp. red.]

– pisze Mariusz Gierej.

Żłobki, ochrona zdrowia, ubezpieczenia społeczne, koncesje na wydobycie, zielona energia, sądy, a nawet zmiana regulaminu Sejmu.

Kamienie milowe, cele i wskaźniki – zadania dla 🇵🇱 rządu.

Trzeba się z tym 🇪🇺 dokumentem zapoznać. To nowe granice władzy UE

– pisze szef Ordo Iuris mec. Jerzy Kwaśniewski.

 

Kamienie milowe

Komisja Europejska zaakceptowała w środę Krajowy Plan Odbudowy Polski (KPO). O podjętej decyzji poinformował unijny komisarz ds. gospodarki Paolo Gentiloni.

Czytaj więcej: To są te kamienie milowe? Gigantyczny dokument na stronie Komisji Europejskiej

Czytaj więcej: Oficjalnie: Komisja Europejska zaakceptowała polski Krajowy Plan Odbudowy

Tymczasem Komisja Europejska podała w specjalnym komunikacie, że polski KPO zawiera kamienie milowe związane z „ważnymi aspektami niezależności sądownictwa”.

Polski plan (KPO – PAP) zawiera kamienie milowe związane z ważnymi aspektami niezależności sądownictwa, które mają szczególne znaczenie dla poprawy klimatu inwestycyjnego i stworzenia warunków dla skutecznej realizacji. (…) Polska musi wykazać, że te kamienie milowe zostały osiągnięte przed dokonaniem jakichkolwiek wypłat w ramach Funduszu Odbudowy” – podała KE w komunikacie. (PAP)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe