Nowe stanowisko dla Anity Czerwińskiej. Była rzecznik PiS wiceministrem

Resort przekazał, że nowa wiceminister będzie odpowiedzialna m.in. za projektowanie rozwiązań służących reintegracji społecznej i zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz realizacji usług społecznych.
 Nowe stanowisko dla Anity Czerwińskiej. Była rzecznik PiS wiceministrem
/ screen YT

Anita Czerwińska została powołana na stanowisko wiceministra w resorcie rodziny i polityki społecznej oraz pełnomocnika rządu ds. ekonomii społecznej – podał w czwartek resort.

"Premier Mateusz Morawiecki powołał Anitę Czerwińską na Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej oraz Pełnomocnika rządu ds. ekonomii społecznej. Akt powołania wręczyła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg."

– przekazało ministerstwo na Twitterze.

Wiceminister Czerwińska – jak podał resort - będzie odpowiadała m.in. za projektowanie rozwiązań służących reintegracji społecznej i zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz realizacji usług społecznych.

Kariera polityczna

Anita Czerwińska z zawodu jest prawnikiem. W wyborach samorządowych w 2014 roku została radną powiatu warszawskiego zachodniego. W 2015 wystartowała do Sejmu w okręgu podwarszawskim. Uzyskała mandat posłanki VIII kadencji.

W czerwcu 2019 została powołana na stanowisko rzecznika partii i klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, zastępując Beatę Mazurek. W wyborach – w tym samym roku – z powodzeniem ubiegała się o poselską reelekcję.

CZYTAJ TEŻ: "To nowe granice władzy UE". "Kamienie milowe" nie wzbudziły entuzjazmu komentatorów

CZYTAJ TEŻ: Zmiana lidera PO? Socjolog: Tusk nie ma specjalnego autorytetu

Jest przewodnicząca sejmowej Komisji do Spraw Unii Europejskiej i zastępcą przewodniczącego Podkomisji stałej do spraw Konferencji o przyszłości Europy. Jest też członkiem Komisji Polityki Społecznej i Rodziny oraz Komisji Łączności z Polakami za Granicą.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe