Łotwa uderza w rosyjskie telewizje

Łotewski państwowy regulator rynku medialnego NEPLP zabronił w poniedziałek transmisji 80 zarejestrowanych w Rosji kanałów, czyli wszystkich rosyjskich stacji dostępnych dotąd na Łotwie - informuje portal nadawcy publicznego LSM.lv.
 Łotwa uderza w rosyjskie telewizje
/ pixabay.com

Kanały znikną z łotewskiej przestrzeni informacyjnej w czwartek.

Szef NEPLP Ivars Abolinsz przekazał, że decyzję podjęto na podstawie nowo przyjętych poprawek do prawa o elektronicznych środkach masowego przekazu, które stanowią, że kanały zarejestrowane w kraju zagrażającym integralności terytorialnej i niepodległości innego kraju nie powinny działać na Łotwie.

Łotwa stawia warunek

Jak pisze LSM.lv, zakaz działalności rosyjskich kanałów będzie obowiązywał do czasu zakończenia przez rosyjskie wojska inwazji na Ukrainę i zwrócenia przez Moskwę całego zaanektowanego terytorium tego kraju, w tym Krymu.

CZYTAJ TEŻ: „Die Welt”: Supernowoczesna polska broń budzi entuzjazm na Ukrainie, rakieta Piorun stała się kultowa

CZYTAJ TEŻ: Macron tak się stara, a kremlowski propagandysta go poniża: "Na szczęście Putin nie zawsze podnosi słuchawkę" [VIDEO]

NEPLP już wcześniej podjął szereg decyzji w odpowiedzi na rosyjską inwazję na Ukrainę, zakazując transmisji najważniejszych kanałów propagandy kremlowskiej na Łotwie, zarówno w Internecie, jak i w telewizji. Dotąd jednak dodawano do "czarnej listy" kolejne rosyjskie kanały, a na całkowite zakazanie ich działalności w kraju zdecydowano się dopiero teraz.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe