250 skarg na „Królowe życia”. KRRiT podjęła decyzję

Stacja TVN otrzymała przeszło 250 skarg do KRRiT na program emitowany na antenie TTV – „Królowe życia”. Rzecznik KRRiT Teresa Brykczyńska poinformowała o decyzji Rady w sprawie kontrowersyjnego programu.
 250 skarg na „Królowe życia”. KRRiT podjęła decyzję
/ fot. YouTube / Wirtualna Polska

W połowie stycznia produkcja show „Królowe życia”, emitowanego w należącej do TVN-u stacji TTV, podjęła decyzję o zakończeniu współpracy z jednym z uczestników – Arkadiuszem „Megakotem” Zgorzelskim. O kontrowersyjnej przeszłości celebryty pisał wówczas Jan Śpiewak, zachęcając swoich odbiorców do zgłaszania sprawy „Megakota” do KRRiT.

CZYTAJ WIĘCEJ: To nie koniec kłopotów „Królowych Życia” w należącym do TVN TTV. Liczne skargi do KRRiT

Arkadiusz Zgorzelski, posługujący się w przestrzeni medialnej pseudonimem „Megakot”, był jednym z uczestników 11. edycji programu „Królowe życia”, emitowanego przez TTV (ogólnotematyczny kanał telewizyjny należący do Grupy TVN). Mężczyzna jest 51-letnim deweloperem ze Szczecina, nie ukrywa swojej „słabości” do młodych kobiet, wypromował patoyoutubera Lorda Kruszwila. Jego profil na Instagramie śledzi 130 tys. osób.

Łącznie na kontrowersyjny program wpłynęło aż 250 skarg do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, o których poinformował rzecznik tej instytucji Teresa Brykczyńska.

Jest decyzja KRRiT

Teraz w rozmowie z portalem WirtualneMedia.pl rzecznik KRRiT powiedział: – Głównym zarzutem w skargach skierowanych do regulatora było promowanie osób z kryminalną przeszłością.

– Przeprowadzone postępowanie, w oparciu o materiały poemisyjne, nie wykazało obecności treści, które, tak jak stanowią przepisy, w szczególności propagowałyby działania sprzeczne z prawem, postawy i poglądy sprzeczne z moralnością i dobrem społecznym, z polską racją stanu lub zagrażające moralnemu rozwojowi małoletnich – przekazała.

– W analizowanych odcinkach nie wystąpiły, bezpośrednio podczas emisji audycji, treści sprzeczne z prawem. Nie doszło zatem do naruszenia ustawy o radiofonii i telewizji oraz wydanych na jej podstawie rozporządzeń, dlatego KRRiT nie znalazła podstaw do podejmowania dodatkowych działań w tej sprawie. Takie stanowisko Krajowa Rada zajmuje we wszystkich sprawach, w których zarzuty odnoszą się do kwestii pozaekranowych i pozaemisyjnych, czyli nieprzedstawionych w nagraniu danej audycji – dodała.

„Królowe życia” znikają z ramówki

Kontrowersyjny program po sześciu latach emisji został zawieszony. 2 czerwca wyemitowano ostatni odcinek 12. edycji produkcji TTV.

„Nie wykluczamy powrotu w kolejnych sezonach. Natomiast jeszcze w tym roku bohaterowie «Królowych życia» pojawią się w innych programach realizowanych na zlecenie TTV” – oświadczono.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe