Kraśko nie płacił podatków? Dziennikarz TVN wydał oświadczenie

Portal tvp.info twierdzi, że Piotr Kraśko, „prezenter «Faktów» TVN nie płacił podatków”. Teraz dziennikarz odpowiada.
Piotr Kraśko Kraśko nie płacił podatków? Dziennikarz TVN wydał oświadczenie
Piotr Kraśko / fot. Fakty TVN

Portal tvp.info twierdzi, że Piotr Kraśko, „prezenter «Faktów» TVN, a wcześniej twarz «Wiadomości» TVP, nie płacił podatków”. Portal przekonuje, że „należności uiścił dopiero, kiedy odkryła to skarbówka w ramach sprawdzania szczelności systemu podatkowego”.

„Wykrycie nieuczciwego podatnika było możliwe dzięki uruchomieniu w 2016 r. przez rząd PiS tzw. Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK). To nowoczesny system pozwalający m.in. na sprawdzenie, czy od wystawionych faktur przedsiębiorca uiścił należności skarbowe” – twierdzi portal tvp.info.

CZYTAJ WIĘCEJ: Portal tvp.info sensacyjnie: „Piotr Kraśko przez lata nie płacił podatków”

Kraśko odpowiada

„Wszystkie kwestie podatkowe zostały wyjaśnione w Urzędzie Skarbowym 5 lat temu. Łączenie tego z moim obecnym miejscem pracy ma oczywisty kontekst” – odpowiedział w mediach społecznościowych dziennikarz TVN.

„Jeśli TVP.Info uznało za rzecz ważną sprawdzenie, czy nie było zaległości w podatkach i jaki jest stan finansów obywatela, który nie pełni żadnych funkcji państwowych, to może dołoży też starań o podobną wiedzę w odniesieniu nie do przeszłości, a teraźniejszości najważniejszych osób w państwie. Chyba, że w odniesieniu do obywatela tajemnica skarbowa nie istnieje, a w odniesieniu do rządzących jak najbardziej [pisownia oryginalna – przyp. red.]” – dodał Kraśko.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe