Były dyrektor Gazprombanku wstąpił do walczącego po stronie Ukrainy legionu "Wolność Rosji"

[WIDEO] Oddział Rosjan walczących po stronie Ukrainy zdobył rosyjski czołg. Wymowne nagranie
Igor Wołobujew, były wiceprezes Gazprombanku, po wybuchu wojny postanowił opuścić Rosję, aby walczyć za Ukrainę. O powodach swojej decyzji opowiedział na łamach niemieckiego dziennika "Bild". Mówił też o różnicach w mentalności Rosjan i Ukraińców.
50-letni Wołobujew, pochodzący ze wschodnioukraińskiej Ochtyrki, przez lata pracy w Moskwie zarabiał prawie 200 tys. dolarów rocznie i prowadził wygodne życie. "Ale po wybuchu wojny wiceszef rosyjskiego Banku Gazpromu zdecydował się na inną drogę: zrezygnował z pracy i wrócił na Ukrainę, by tam walczyć z Rosjanami" - opisywał "Bild".
Czytaj również: Wiceprezes Gazprombanku uciekł z Rosji. "Rosjanie zabili mojego ojca" [WIDEO]
Były wiceprezes Gazprombanku: Rosja musi się rozpaść
24 lutego, gdy tylko dotarły pierwsze wieści o rosyjskim ataku, Wołobujew postanowił, że nie może dłużej pozostać w kraju agresora. - Zdecydowałem się tego samego dnia, aby pojechać na Ukrainę i tam bronić kraju - mówił. - Oczywiście w Moskwie nie rozmawiałem z nikim o mojej decyzji. Zorganizowanie wyjazdu zajęło mi kilka dni. Zostawiłem większość z tego, co posiadałem - mówił "Bildowi".
Wołobujew wstąpił do legionu "Wolność Rosji"
Teraz według informacji podanych przez portal Truxa.net Igor Wołobujew miał wstąpić do legionu "Wolność Rosji". Truxa publikuje na potwierdzenie film z udziałem Wołobujewa.
Former vice-president of Gazprombank Igor Volobuev has joined the Legion of Freedom of Russia pic.twitter.com/S43Xbd5IAh
— ТРУХА⚡️English (@TpyxaNews) June 11, 2022
Rząd obniży VAT i akcyzę na paliwa. Jest decyzja
Ważny komunikat dla mieszkańców Wrocławia

Sytuacja na granicy. Straż Graniczna przekazała nowe dane

SN kwestionuje umocowanie prokuratora ws. Piotra Schaba. Został odsunięty od sprawy
Nowy ranking zaufania. Karol Nawrocki na czele


