Były dyrektor Gazprombanku wstąpił do walczącego po stronie Ukrainy legionu "Wolność Rosji"

W marcu pojawił się na Telegramie zaskakujący apel grupy, która twierdzi, że składa się z byłych rosyjskich oficerów i ma zamiar obalić Putina i „przynieść wolność Rosji”.
Igor Wołobujew w legionie
Igor Wołobujew w legionie "Wolność Rosji" / Screen TT TruxaNews

Czytaj również: „Razem zniszczymy tyranię Putina i przyniesiemy Rosji wolność!” Ukraińcy szkolą złożony z Rosjan „legion wolności Rosji”?

[WIDEO] Oddział Rosjan walczących po stronie Ukrainy zdobył rosyjski czołg. Wymowne nagranie

Igor Wołobujew, były wiceprezes Gazprombanku, po wybuchu wojny postanowił opuścić Rosję, aby walczyć za Ukrainę. O powodach swojej decyzji opowiedział na łamach niemieckiego dziennika „Bild”. Mówił też o różnicach w mentalności Rosjan i Ukraińców.

50-letni Wołobujew, pochodzący ze wschodnioukraińskiej Ochtyrki, przez lata pracy w Moskwie zarabiał prawie 200 tys. dolarów rocznie i prowadził wygodne życie. "Ale po wybuchu wojny wiceszef rosyjskiego Banku Gazpromu zdecydował się na inną drogę: zrezygnował z pracy i wrócił na Ukrainę, by tam walczyć z Rosjanami" – opisywał "Bild".

Czytaj również: Wiceprezes Gazprombanku uciekł z Rosji. „Rosjanie zabili mojego ojca” [WIDEO]

Były wiceprezes Gazprombanku: Rosja musi się rozpaść

24 lutego, gdy tylko dotarły pierwsze wieści o rosyjskim ataku, Wołobujew postanowił, że nie może dłużej pozostać w kraju agresora. – Zdecydowałem się tego samego dnia, aby pojechać na Ukrainę i tam bronić kraju – mówił. – Oczywiście w Moskwie nie rozmawiałem z nikim o mojej decyzji. Zorganizowanie wyjazdu zajęło mi kilka dni. Zostawiłem większość z tego, co posiadałem – mówił "Bildowi".

 

Wołobujew wstąpił do legionu "Wolność Rosji"

Teraz według informacji podanych przez portal Truxa.net Igor Wołobujew miał wstąpić do legionu "Wolność Rosji". Truxa publikuje na potwierdzenie film z udziałem Wołobujewa.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe