Europoseł z Niemiec apeluje o zamknięcie Nord Stream 1. „Nie powinniśmy zostawiać inicjatywy Putinowi”

– Nie powinniśmy zostawiać inicjatywy Putinowi – twierdzi niemiecki europoseł Michael Gahler, cytowany przez ukraińską agencję Ukrinform.
 Europoseł z Niemiec apeluje o zamknięcie Nord Stream 1. „Nie powinniśmy zostawiać inicjatywy Putinowi”
/ fot. Flickr / European Defence Agency / CC BY-SA 2.0

Niemiecki europarlamentarzysta z CDU Michael Gahler powiedział, że Unia Europejska powinna zdecydować o wstrzymaniu gazociągu Nord Stream 1, aby powstrzymać wojnę Rosji z Ukrainą. Jak podkreślił, 7 kwietnia wystosował apel do Komisji Europejskiej w sprawie rezygnacji z Nord Stream 1 i Nord Stream 2.

Powiedzieliśmy, że powinniśmy wstrzymać dostawy rosyjskiej ropy, gazu, węgla i paliwa jądrowego, a w równoległej rezolucji wyraźnie odnieśliśmy się również do Nord Stream 1 i również podzielam ten pogląd – powiedział Gahler, cytowany przez ukraińską agencję Ukrinform.

CZYTAJ TAKŻE: „Polska buduje imperium od morza do morza”. Tak nas widzi rosyjska propaganda

„Nie powinniśmy zostawiać inicjatywy Putinowi”

Europoseł stwierdził, że Rosja selektywnie wstrzymuje dostawy gazu do krajów takich jak Polska, Bułgaria czy Holandia. Jego zdaniem to Unia Europejska powinna przejąć inicjatywę i nie pozwolić Rosji na decydowanie, czy będzie dostarczała gaz, czy nie.

Zapytany o to, czy EU powinna zatrzymać Nord Stream 1 przed wprowadzeniem ogólnego embarga na gaz, Gahler stwierdził wprost: – Tak. Nie powinniśmy zostawiać inicjatywy Putinowi.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe