Solidarność apeluje do instytucji europejskich o poparcie żądań płacowych pracowników Altrad-Mostostal Siedlce

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” wystosowała do instytucji europejskich list z prośbą o poparcie żądań pracowników Altrad-Mostostal Siedlce, gdzie od 6 czerwca trwa strajk generalny.
 Solidarność apeluje do instytucji europejskich o poparcie żądań płacowych pracowników Altrad-Mostostal Siedlce

Pracownicy rozpoczęli spór zbiorowy w listopadzie ubiegłego roku. Rozmowy z pracodawcą nie doprowadziły jednak do porozumienia.

Strajkujący w siedleckim Altrad-Mostostal domagają się podwyżki o 4,20 PLN brutto do stawki godzinowej w tym roku obrachunkowym, tzn. 2021/2022, oraz w przyszłym roku obrachunkowym 2022/2023 podwyżki o kolejne 3 PLN do stawki godzinowej brutto.

„Zwracamy się do Was z prośbą o poparcie żądań płacowych i strajku generalnego prowadzonego przez pracowników Altrad Mostostal Siedlce od 6 czerwca 2022 r. Obecnie produkcja jest wstrzymana. Rozmowy z pracodawcą trwały od września ubiegłego roku. Pracodawca proponuje 1 PLN brutto do stawki godzinowej plus 1 PLN w tzw. systemie EBITDA oraz jednorazowe wypłacenie kwoty 100 000 EUR podzielonej na wszystkich pracowników. Taka sama oferta została złożona na przyszły rok. Nawet po podsumowaniu wszystkich tych trzech elementów w jednym roku stawka godzinowa brutto zwiększy się o zaledwie 2,60 PLN. System EBITDA jest uzależniony od budżetu założonego przez właściciela pana Moheda Altrada i może się zmieniać kilka razy w ciągu roku. Dla załogi system ten jest nieprzejrzysty i jako taki nie do przyjęcia” – czytamy w liście.

Strajk obejmuje ok. 200 pracowników produkcji i magazynu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Strajk w Altrad-Mostostal. Jutro pikieta


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe