„Właśnie przed chwilą komisje ENVI I ECON [PE] zdecydowały, że z taksonomii wyrzucona będzie energetyka jądrowa i gazowa”

Komisja Europejska w lutym przyjęła projekt tak zwanej taksonomii, który uwzględnia rolę gazu i energii nuklearnej w transformacji energetycznej. – Projekt aktu uwzględnia szereg postulatów Polski. Jest dla nas korzystny – mówił wtedy PAP stały przedstawiciel Polski przy UE Andrzej Sadoś.
Parlament Europejski „Właśnie przed chwilą komisje ENVI I ECON [PE] zdecydowały, że z taksonomii wyrzucona będzie energetyka jądrowa i gazowa”
Parlament Europejski / pixabay.com

Uwzględnienie gazu i energii nuklearnej oznacza, że inwestycje w te źródła odegrałyby dużą rolę w transformacji energetycznej. Byłoby na nie można pozyskać pieniądze od UE i na rynkach finansowych.

- Właśnie przed chwilą, głosami Zielonych i Socjalistów,Komisje ENVI I ECON zadecydowały,że z Taksonomii wyrzucone będzie finansowanie energetyki jądrowej i inwestycji gazowych. Jeśli PE zatwierdzi to w lipcu to UE na jesień będzie miała kolor buntu społecznego i żółtych kamizelek.

- pisze teraz europoseł PiS Bogdan Rzońca.

Czytaj również: „Projekt uwzględnia szereg postulatów Polski”. Komisja Europejska uwzględniła gaz i atom w projekcie taksonomii

 

Komisje

Chodzi o Komisję Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności (ENVI), która jest komisją Parlamentu Europejskiego i Komisję Gospodarcza i Monetarna (ECON), która jest komisją Parlamentu Europejskiego odpowiedzialną za regulację usług finansowych, swobodny przepływ kapitału i płatności, politykę podatkową i politykę konkurencji, nadzór nad Europejskim Bankiem Centralnym oraz międzynarodowy system finansowy


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe