„Zaczął mu ubliżać i ranił w rękę szkłem”. Impreza policjantów wymknęła się spod kontroli?

Funkcjonariusze policyjnej prasówki oraz pionów antyterrorystycznych wzięli udział w kursach w Centrum Szkolenia Policji (CSP) w Legionowie. Uczestniczący w kursach doskonalących policjanci mieli jednak zorganizować libację, podczas której – jak informuje portal tvn24.pl – miało dojść do szarpaniny. Odpowiedzią komendanta CSP ma być ponad 20 postępowań dyscyplinarnych.
 „Zaczął mu ubliżać i ranił w rękę szkłem”. Impreza policjantów wymknęła się spod kontroli?
/ pixabay.com

– Doszło do awantury i przepychanek między bawiącymi się tam pijanymi funkcjonariuszami policji a dyżurnym szkoły

– relacjonuje portal.

Antyterroryści z Wrocławia i Rzeszowa już kolejny tydzień brali udział w kursie pirotechnicznym, zaś dział prasowy dopiero zaczynał swoje szkolenia. Po godzinie 21:00 do pokoju, w którym zgromadziła się „prasówka”, mieli dołączyć nietrzeźwi funkcjonariusze pionów antyterrorystycznych. Mieli posiadać przenośny głośnik oraz napoje alkoholowe.

– Nie reagowali na uwagi, że jest za głośno i zaraz będą problemy

– twierdzi jedna z osób uczestniczących.

Brak wspólnej wersji wydarzeń

Hałasy zainteresowały oficera dyżurnego jednostki, który szybko wszczął interwencję w pomieszczeniu z kłopotliwymi funkcjonariuszami. Między oficerem a bawiącymi się policjantami miało dojść do awantury.

– Wszedł z krzykiem, wytrącił szklankę jednemu z antyterrorystów i przewrócił stół

– opowiada jeden z uczestników imprezy.

Oficer dyżurny przedstawia jednak zupełnie inną wersję wydarzeń.

– Wszedł, antyterrorysta zaczął mu ubliżać i ranił w rękę szkłem, które miał w dłoni – to wersja zdarzeń, którą dyżurny przedstawił swoim przełożonym

– miał relacjonować oficer.

Kary dla uczestników zatargu

Decyzją komendanta CSP 21 uczestników incydentu zostało objętych postępowaniami dyscyplinarnymi za naruszenie etyki zawodowej – czyli za wniesienie i spożywanie alkoholu na terenie ośrodka szkoleniowego.

CZYTAJ TEŻ: „Wyjący popier*****cy, (…) gnida z Żoliborza”. Główna inwentaryzator nie pracuje już w Muzeum Powstania Warszawskiego

CZYTAJ TEŻ: Tusk: „Zostałem wychowany w prostych warunkach. Wiem, jak smakuje bieda”

Portal tvn24.pl informuje, że ukarany ma zostać również oficer, który wówczas pełnił dyżur w jednostce. Ma to być skutek zeznań uczestników imprezy twierdzących, że to oficer dyżurny był agresywny, a do uszkodzenia dłoni doszło wskutek wytrącenia szklanki jednemu z uczestników imprezy.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe