[WIDEO] "Tusk jest internetowym trollem". Polityk PO odkrywa TikToka i manipuluje wypowiedziami prezesa PiS

Donald Tusk odkrył nowe medium społecznościowe - platformę Tiktok, na której zamieścił krótki filmik pt. "Debata Tusk kontra Kaczyński 15 lat temu". Posłużył się tam kontrowersyjną techniką montażu z wykorzystaniem wypowiedzi oponenta tak, by zmienić ich przekaz. Nie brak głosów krytycznych dot. takiego zachowania lidera Platformy.
Debiut Donalda Tuska na TikToku [WIDEO]
Debiut Donalda Tuska na TikToku / Zrzut ekranu TikTok

TikTok to mobilna aplikacja i medium społecznościowe adresowane do najmłodszych. Zapewnia użytkownikom możliwość publikowania na platformie bardzo krótkich plików wideo. Najpopularniejszymi formami działalności tzw. tiktokerów są: lip-sync, czyli występ twórcy, w którym ten tańczy i tańczy do utworu muzycznego i naśladuje wykonawcę piosenki, przez co forma upodabnia się do playbacku; stand-up, czyli krótkie filmiki humorystyczne.

Pierwsze z opublikowanych przez Tuska dzieł łatwiej jest przypisać do drugiej kategorii.

Nagranie dzieli obraz na dwie części: pierwsza ukazuje zbliżenie na twarz polityka PO, na drugiej znajduje się sylwetka prezesa PiS i wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. Sklejka jest zrealizowana według konwencji, gdzie wypowiedzi prezesa PiS są zmontowane w taki sposób, by wypaczyć ich przekaz. Tusk jedynie odpowiada na tak stworzoną mowę.

– Nie – białe jest białe, a czarne jest czarne

– zauważa Donald Tusk, odpowiadając na słynne słowa prezesa PiS z 2006 r "nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne".

W dalszej części swego przedstawienia polityk Platformy daje wyraz swoim umiejętnościom montażowym. Udaje mu się np. zmontować fragmenty wypowiedzi prezesa Kaczyńskiego tak, by ten mówił np., że rząd różnymi metodami walczy o to, ażeby "paliwo było droższe". Tusk zaprzecza "rozmówcy", podkreślając, że celem rządu jest czynienie wysiłków o zapewnienie Polakom jak najkorzystniejszej dla nich ceny paliwa.

W ostatniej przerobionej przez Tuska wypowiedzi prezes mówi, że "jeśli poprzecie Platformę Obywatelską pomożecie sobie, pomożecie Polsce"

– A z tym się zgadzam

– kwituje Tusk zadowolony z wyuczenia podstawowych umiejętności montażysty.

"Tusk jest internetowym trollem"

Do filmu Tuska odnosi się na antenie Polsat News lider Partii Republikańskiej Adam Bielan. Wskazuje na wątpliwość etyczną i stylistyczną czynu, jakiego dokonał polityk PO.

 – Donald Tusk jest internetowym trollem. Przywódcy opozycji nie wypada bawić się w takie rzeczy

– podkreśla.

Polityk zauważa, że Donald Tusk w ten sposób "nie przemawia nawet do młodej widowni", do której w głównej części adresowana jest platforma TikTok.

– Przewodniczący PO raczej chce walczyć o elektorat ze swoimi kolegami po stronie opozycji, jak Szymon Hołownia

– wyjaśnia.

CZYTAJ TEŻ: „Gdy w TVN całkiem apolityczny sędzia Tuleya orzeka, iż…” Mocne słowa byłego senatora PO

Dodaje również, że Jarosławowi Kaczyńskiemu nawet nie wypadałoby zajmować się "takimi rzeczami".


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe