„Groził mi nawet wtedy”. Były premier Wielkiej Brytanii ujawnia szczegóły spotkania z Putinem

Były premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown wspomina, że prezydent Rosji Władimir Putin groził mu podczas oficjalnej wizyty w Moskwie w 2006 roku. Podkreśla, że nie rozumie zdziwienia zachodnich polityków na wieść o groźbach stosowanych współcześnie przez dyplomację Kremla. Jego zdaniem takie zwyczaje panują w Rosji od dawna.
Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin „Groził mi nawet wtedy”. Były premier Wielkiej Brytanii ujawnia szczegóły spotkania z Putinem
Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin / Fot. Pixabay

Były premier w rozmowie z „The Telegraph Magazine” komentował bieżące kwestie związane z wojną na Ukrainie. Podzielił się również szokującymi szczegółami dot. jego spotkania z Władimirem Putinem.

– Nigdy nie miałem złudzeń co do tego, jaki był Putin

– podkreśla Brytyjczyk.

Polityk opisuje, że podczas jego wizyty w Moskwie Rosjanie stosowali rozmaite techniki poniżenia gościa przed szefem Kremla.

– Usadzono mnie na bardzo niskim siedzeniu, tak że patrzyłem na niego z dołu

– wspomina Brown.

Jego zdaniem powyższy zabieg wynika z faktu, że Putin nie jest mężczyzną wysokiego wzrostu. Z tego względu ma nosić podwyższające obuwie, a jego goście są sadzani w pozycji niższej od Rosjanina.

Techniki rodem z KGB

Pewien element spotkania zdawał się przypominać, że Władimir Putin swą karierę zaczynał od pracy w KGB, gdzie dosłużył się nawet stopnia podpułkownika.

– W każdym razie tego dnia wyjął te dokumenty i zaczął czytać wszystkie informacje, które miał o mnie, jakby chciał udowodnić, że wie o mnie więcej niż ja o sobie

– opowiada były premier.

– Więc kiedy ludzie mówią, że Putin się zmienił i dopiero teraz grozi, mogę wam powiedzieć, że groził mi nawet wtedy

– mówi brytyjski polityk.

CZYTAJ TEŻ: „Liczymy na braterstwo Polski”. Prezydent Gruzji Salome Zurabiszwili zwróciła się ze specjalną prośbą do prezydenta RP Andrzeja Dudy

CZYTAJ TEŻ: Politico: Najniebezpieczniejsze miejsce na Ziemi znajduje się teraz w Polsce

Podkreśla, że Putin jest „oportunistą do n-tego stopnia” i dlatego „jedyną rzeczą, którą rozumie Putin, jest siła” w każdym aspekcie.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe