Z. Ziobro: „Wraz z odejściem B. Szydło skończyło się zielone światło dla zmian w sądownictwie”. Była premier odpowiada

We wtorek Beata Szydło była gościem na antenie Polsat News, gdzie została zapytana o słowa ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, który stwierdził, że wraz z jej odejściem z rządu skończyło się „zielone światło” dla zmian w sądownictwie.
 Z. Ziobro: „Wraz z odejściem B. Szydło skończyło się zielone światło dla zmian w sądownictwie”. Była premier odpowiada
/ screen video Polsat News

„Wraz z odejściem @BeataSzydlo skończyło się zielone światło dla zmian w sądownictwie. Czy polityka ustępstw wzmocniła Polskę? Dziś sądownictwo, jutro likwidacja polskiej energetyki węglowej, pojutrze samochody diesla i benzynowe, a dalej? Ustępstwa rodzą tylko wilczy apetyt UE” – napisał Zbigniew Ziobro na Twitterze, komentując słowa premiera Mateusza Morawieckiego dot. „umierania” za wymiar sprawiedliwości.

Czytaj więcej: Zbigniew Ziobro wbija szpilę premierowi. „Wraz z odejściem Beaty Szydło skończyło się…”

Beata Szydło komentuje

We wtorkowej rozmowie na antenie Polsat News red. Bogdan Rymanowski zapytał Beatę Szydło o te słowa. W jej ocenie „to, że wymiar sprawiedliwości musi być zreformowany, jest bezdyskusyjne”.

– Reforma powinna być dokończona i ja wierzę w to, że będzie dokończona. Ja nie jestem w rządzie już od kilku lat. Mogę mówić tylko i wyłącznie o moich doświadczeniach z tego czasu. To jest jedna z trudniejszych reform, która jest rozpoczęta i musi być zakończona. Ja wierzę w to, że jeżeli Zjednoczona Prawica będzie rządziła dalej, to to się stanie – powiedziała Beata Szydło.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe