[wideo] Tusk kpiąco reaguje na happening Jachiry. „Mówi pani tak, jakby nie wiem, co zrobiła no”

Żenujący happening Klaudii Jachiry, która podczas składania przysięgi przez prezesa NBP Adama Glapińskiego rozsypywała z balkonów sejmowych sztuczne pieniądze, skomentował przewodniczący PO Donald Tusk.
 [wideo] Tusk kpiąco reaguje na happening Jachiry. „Mówi pani tak, jakby nie wiem, co zrobiła no”
/ screen video Twitter

Żenujący happening Klaudii Jachiry

Adam Glapiński złożył w środę przed Sejmem przysięgę w związku z objęciem funkcji szefa Narodowego Banku Polskiego na drugą kadencję. W trakcie składania przez Glapińskiego przysięgi posłowie opozycji trzymali transparenty – m.in. „Glapiński musi odejść” czy „Drożyzna PiS”.

Klaudia Jachira postanowiła jednak wpaść na jeszcze bardziej „oryginalny” pomysł i zrzuciła z balkonów sejmowych sztuczne pieniądze. 

Czytaj więcej: „Szarpie się ze strażnikami i rzuca śmieciami na posłów”. Skandaliczny „happening” Jachiry [WIDEO]

„Należy pamiętać, że wszystkie mniej lub bardziej wyszukane «eventy» w Sali Posiedzeń Sejmu RP najczęściej kończą się w ten sam sposób – pracą innych. Naprawdę z niektórych form ekspresji można zrezygnować” – napisał Pracownik Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

Czytaj więcej: Kto posprzątał po „happeningu” Jachiry? Pracownik Centrum Informacyjnego Sejmu publikuje zdjęcia


Reakcja Tuska

O żenujący happening w wykonaniu posłanki KO został zapytany przewodniczący PO Donald Tusk. Lider partii ewidentnie nie widzi problemu w tym, co wyczynia posłanka należąca do jego partii.

– Czy rozmawiał pan wczoraj albo dzisiaj z Klaudią Jachirą à propos wczorajszego jej zachowania, które miało miejsce tutaj na sali plenarnej? – spytała dziennikarka.

Mówi pani „jej zachowania”, tak jakby nie wiem, co zrobiła no – odparł Tusk.

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe