"Podli kłamcy!". Poseł KO grzmi po głosowaniu nad projektem dot. aborcji

Poseł PO Franciszek Sterczewski dał wyraz swemu niezadowoleniu decyzją Sejmu, który wypowiedział się przeciwko liberalizacji przepisów dot. aborcji.
Franek Sterczewski
Franek Sterczewski / Zrzut ekranu YT - Onet News

Sejm odrzucił obywatelski projekt "Legalna Aborcja Bez Kompromisów". Projekt lobbowały m.in kontrowersyjne organizacje Aborcyjny Dream Team oraz Aborcja Bez Granic. Za projektem opowiedzieli się przede wszystkim posłowie KO i Lewicy.

Omawiany projekt zakłada, że aborcja byłaby legalna do 12 tygodnia ciąży. Kobieta chcąca dokonać aborcji nie musiałaby nawet podawać uzasadnienia dla tego czynu. Za tak kontrowersyjne rozwiązania mieliby zapłacić polscy podatnicy, ponieważ w myśl projektu aborcje byłyby finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

"Reszta ma się podporządkować lub przestać istnieć"

Krytyczne zdanie o powyższej decyzji Sejmu ma m.in. Franek Sterczewski, miejski aktywista oraz poseł KO, o którym w dniu ślubowania posłów prasa pisała, że jest najbiedniejszym z polskich parlamentarzystów.

Upust swoim negatywnym emocjom polityk dał na Twitterze, gdzie posunął się do twierdzenia, że PiS jest "za życiem" jedynie części polskich obywateli.

"Gdy PiS krzyczy "za życiem", to ma na myśli życie białych, zamożnych, heteroseksualnych mężczyzn. Reszta ma się podporządkować lub przestać istnieć."

– pisze poseł.

"Dziś po raz kolejny przekonaliśmy się jak PiS traktuje obywateli w teorii, a jak w praktyce. Wolę, nie 100, a 200 (!!!) tys. Polek i Polaków zgnietliście i wyrzuciliście do kosza. Podli kłamcy!"

– dodaje w kolejnym wpisie.

CZYTAJ TEŻ: „Wiecie, co czułam po aborcji?” Szokujące słowa z mównicy sejmowej [WIDEO]

CZYTAJ TEŻ: Posłanka PO zagłosowała przeciw projektowi dot. aborcji. Jest reakcja Budki

 

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe