„Drogi chłopcze…”. Były senator PO ostro do Franka Sterczewskiego

"Gdy PiS krzyczy "za życiem", to ma na myśli życie białych, zamożnych, heteroseksualnych mężczyzn. Reszta ma się podporządkować lub przestać istnieć” – grzmiał na Twitterze poseł KO Franciszek Sterczewski. Na jego słowa zareagował były senator PO Robert Smoktunowicz.
 „Drogi chłopcze…”. Były senator PO ostro do Franka Sterczewskiego
/ fot. YouTube / TVP Info

 

Sejm odrzucił obywatelski projekt "Legalna Aborcja Bez Kompromisów". Projekt lobbowały m.in kontrowersyjne organizacje Aborcyjny Dream Team oraz Aborcja Bez Granic. Za projektem opowiedzieli się przede wszystkim posłowie KO i Lewicy.

Omawiany projekt zakładał, że aborcja byłaby legalna do 12 tygodnia ciąży.

"Gdy PiS krzyczy "za życiem", to ma na myśli życie białych, zamożnych, heteroseksualnych mężczyzn. Reszta ma się podporządkować lub przestać istnieć”

– grzmiał na Twitterze poseł KO Franciszek Sterczewski, wyraźnie niezadowolony z decyzji sejmowej większości.

CZYTAJ WIĘCEJ: "Podli kłamcy!". Poseł KO grzmi po głosowaniu nad projektem dot. aborcji

Były senator PO odpowiada

Na wpis Sterczewskiego zareagował w mediach społecznościowych były dwukrotny senator PO i współzałożyciel Platformy Obywatelskiej Robert Smoktunowicz.

„Drogi chłopcze. Ja sam jako biały, heteroseksualny, zamożny i co najgorsze o konserwatywnych poglądach mężczyzna czuję się z roku na rok coraz bardziej dyskryminowany i wykluczony z obecnego społeczeństwa…” – stwierdził.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe