To brzmi jak żart. Kadyrow otrzymał odznaczenie od... dentystów

Kadyrow może się pochwalić rosnącą kolekcją medali i tytułów. Do jego gabloty honorowej dołączyło właśnie kolejne, kuriozalne wyróżnienie.
Szef Republiki Czeczeńskiej Ramzan Kadyrow To brzmi jak żart. Kadyrow otrzymał odznaczenie od... dentystów
Szef Republiki Czeczeńskiej Ramzan Kadyrow / Kremlin.ru, CC BY 4.0, via Wikimedia Commons

Po raz kolejny szef Republiki Czeczeńskiej Ramzan Kadyrow zagościł w nagłówkach mediów. Tym razem chodzi o jego najnowsze odznaczenie. Według wp.pl Kadyrow miał otrzymać order od... dentystów za zasługi dla stomatologii. Wskazane wyróżnienie miało wręczyć Rosyjskie Towarzystwo Stomatologiczne. Zdarzenie zbiegło się w czasie z otwarciem kliniki dentystycznej w Groznym, stolicy Czeczenii. Czeczeński przywódca tak się ucieszył na wieść o kolejnym odznaczeniu, że postanowił wręczyć naczelnemu lekarzowi świeżo otwartej kliniki najwyższe odznaczenie Czeczenii, czyli... Order Kadyrowa.

Jak Kadyrow "walczy" o podbój Ukrainy

Ramzan Kadyrow dowodzi oddziałami Czeczenów walczących na Ukrainie po stronie Federacji Rosyjskiej. Na początku konfliktu Moskwa zapowiadała, że bojownicy Kadyrowa będą siewcami zniszczenia wśród ukraińskich oddziałów, szybko jednak okazało się, że realizują zupełnie inne zadania.

Jedną z misji kadyrowców jest tworzenie tzw. oddziałów zaporowych, czyli blokujących drogę ucieczki walczącym Rosjanom. W mediach pojawiły się uzasadnione skojarzenia z komisarzami NKWD strzelającymi do uciekających z frontu żołnierzy Armii Czerwonej.

Człowiek Władimira Putina polecił też swoim bojownikom nagrywanie filmów propagandowych. Widać na nich, jak:

– "Żołnierze Putina" bohatersko walczą z sosnami w lasach obwodu ługańskiego.

– skomentowała Służba Bezpieczeństwa Ukrainy.

CZYTAJ TEŻ: Ludzie łapią za dzieci, rozbiegają się w panice. Nowe nagranie z rosyjskiego ataku na Krzemieńczuk [WIDEO]

CZYTAJ TEŻ: Doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA: Biden ogłosi długoterminowe zwiększenie sił w Europie

Komentarz odnosi się do krótkiego nagrania propagandowego, które miało przedstawiać działania żołnierzy Kadyrowa na froncie. Zamiast tego widzimy pozorowane bitwy, walki na miecze między bojownikami i uśmiechy przed kamerą. Ponieważ kadyrowcy często zamieszczają swoje filmiki na adresowanej do dzieci platformie TikTok, zostali przez media okrzyknięci "tiktokowym wojskiem".

 

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe