Incydent Sterczewskiego z policją. Tusk zabiera głos

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk skomentował w mediach społecznościowych incydent z posłem PO Franciszkiem Sterczewskim, który został zatrzymany przez policję w nocy z poniedziałku na wtorek na jednej z ulic Poznania. Wszystko wskazuje na to, że poseł znajdował się pod wpływem alkoholu.    
 Incydent Sterczewskiego z policją. Tusk zabiera głos
/ Flickr/Nikolay Doychinov (EU2018BG)/CC BY 2.0

Według relacji RMF patrol policji zatrzymał mężczyznę, który „jechał zygzakiem na rowerze”. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli, a podczas zatrzymania mieli wyczuć odór alkoholu. Postanowili przebadać mężczyznę alkomatem. Ten jednak odmówił poddania się badaniu, zasłaniając się immunitetem poselskim.

Po opublikowaniu nagrania w mediach wybuchła prawdziwa burza. W końcu sam zainteresowany postanowił zabrać w sprawie głos, publikując wpis w mediach społecznościowych. 

Czytaj więcej: Sterczewski zabiera głos po incydencie z policją. Poseł opublikował krótki wpis

Czytaj więcej: „Nudzi mi się w ch***”. Opublikowano nagranie z zajścia z posłem Sterczewskim [WIDEO]

Przewodniczący PO zabiera głos

Wielu zastanawiało się, jak do sprawy podejdzie przewodniczący PO Donald Tusk. Polityk w końcu zabrał głos na Twitterze; jeśli ktoś oczekiwał, że podejmie on jakieś konsekwencje wobec Sterczewskiego, to zapewne srogo się rozczarował.

„Tramwaj, pociąg, autobus. Komunikacja zbiorowa to nasza przyszłość! I tego się, Franek, trzymamy” – napisał Tusk na Twitterze.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe