„Zastanawiająca reakcja Putina. Po przyjęciu Szwecji i Finlandii do NATO powiedział, że właściwie nie ma nic przeciwko”

Przywódcy Sojuszu Północnoatlantyckiego podjęli decyzję o o zaakceptowaniu wniosków Finlandii i Szwecji w sprawie akcesji do NATO. Europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski zwraca jednak uwagę na postawę prezydenta Rosji Władimira Putina.
Władimir Putin „Zastanawiająca reakcja Putina. Po przyjęciu Szwecji i Finlandii do NATO powiedział, że właściwie nie ma nic przeciwko”
Władimir Putin / fot. PAP/EPA/DMITRY AZAROV/SPUTNIK/KREMLIN POOL

W środę podczas szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego w Madrycie podjęto decyzję o zwiększeniu obecności wojsk NATO na wschodniej flance i utworzeniu nowego modelu sił NATO. Do Paktu wkrótce dołączą Szwecja i Finlandia, a Rosję określono jako najpoważniejsze i bezpośrednie zagrożenie.

Z kolei prezydent USA Joe Biden zapowiedział również powstanie stałego dowództwa V korpusu armii USA w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE: Historyczna decyzja Sojuszu”. Andrzej Duda na nadzwyczajnym szczycie NATO

„To bardzo zastanawiające”Europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski zapytany o te przełomowe decyzje na antenie TVP Info powiedział, że zastanawia go reakcja Władimira Putina ws. przyjęcia do NATO dwóch skandynawskich krajów.

– Rosja powinna bardzo poważnie wziąć to pod uwagę. Mnie zastanowiła reakcja Putina, który powiedział o przyjęciu Szwecji i Finlandii do NATO, że właściwie nie ma nic przeciwko temu. To bardzo zastanawiające

– przyznał Saryusz-Wolski.

CZYTAJ TAKŻE: Schetyna lawiruje ws. posady dla Giertycha. „Temat wakacyjny”

Gość programu „#Jedziemy” zwrócił także uwagę, że w stolicy Hiszpanii zjawili się nie tylko członkowie NATO, ale także partnerzy – m.in. szefowie rządów Australii, Nowej Zelandii, Japonii i Korei Południowej.

To znaczy, że Amerykanie wyszli z tej pułapki dylematów, postrzegania, że stać ich na obronę albo przed Rosją, albo przed Chinami. Nie, w tej chwili sojusznicy mówią jednym głosem – uważa europarlamentarzysta PiS.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe