Ukraińcy na wyposażeniu jeńców znaleźli atropinę. To bardzo niepokojące

Atropina to lek, który stosowany jest w przypadku użycia broni chemicznej. Ukraińcy mieli go znaleźć na wyposażeniu złapanych Rosjan. Jak mówi dla serwisu abcZdrowie dr Katarzyna Pikulska – która na co dzień pracuje w szpitalu w Siedlcach, a między dyżurami jeździ pomagać na Ukrainie – ukraińscy żołnierze teraz najbardziej obawiają się, że Rosjanie sięgną po broń chemiczną.
 Ukraińcy na wyposażeniu jeńców znaleźli atropinę. To bardzo niepokojące
/ YouTube/Sehzade Montage

Dr Katarzyna Pikulska opisała dla serwisu abcZdrowie swoje przeżycia z Ukrainy, gdzie pomaga jako wolontariuszka. Lekarka przekonuje, że ukraińscy żołnierze obawiają się, że Rosjanie użyją broni chemicznej.

– Jest duże ryzyko, że zostanie tam użyty gaz bojowy. Był moment, że na wyposażeniu złapanych rosyjskich żołnierzy znaleziono atropinę, która jest odtrutką właśnie na gazy bojowe

– mówi lekarka, cytowana przez portal abcZdrowie.

Ze względu na swoje właściwości atropina bywa stosowana przez żołnierzy, którzy narażeni są na atak niektórymi środkami chemicznymi.

Na Ukrainie dr Pikulska była już szesnasty raz. Z Polski wozi leki i pomoc humanitarną. Wracając, pomaga uchodźcom i rannym żołnierzom w podróży na zachód. 

Czwartek to 127. dzień od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow wskazał, że między Rosją a Zachodem zaczyna pojawiać się „nowa żelazna kurtyna”.

TUTAJ CZYTAJ WIĘCEJ: Ławrow mówi o „nowej żelaznej kurtynie”. „Ten proces został rozpoczęty

Tymczasem prezydent Indonezji Joko Widodo oświadczył, że przekazał wiadomość od prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi. Podkreślił, że podczas rozmowy z Putinem wyraził gotowość do pomocy w nawiązaniu dialogu.

TUTAJ CZYTAJ WIĘCEJ: Ujawniono, o czym prezydent Indonezji porozmawia z Putinem. Przedtem spotkał się z Zełenskim


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe