Skandal wokół Tomasza Lisa. Były naczelny „Newsweeka” powiązał sprawę z PiS i Putinem

Tomasz Lis znalazł się na celowników wielu mediów. 24 maja padła informacja, że były dziennikarz między innymi TVP i TVN nie jest już redaktorem naczelnym „Newsweeka”. Tymczasem były redaktor naczelny tejże gazety Wojciech Maziarski całą sprawę próbuje połączyć z PiS i Putinem.
 Skandal wokół Tomasza Lisa. Były naczelny „Newsweeka” powiązał sprawę z PiS i Putinem
/ zrzuca ekranu z serwisu YouTube

Ostatnie tygodnie nie są zbyt łaskawe dla Tomasza Lisa. 24 maja dziennikarz przestał pełnić obowiązki redaktora naczelnego „Newsweek Polska” w trybie natychmiastowym. Następnie jego miejsce zajął Tomasz Sekielski, który po pewnym czasie odniósł się do pewnych osobistych doświadczeń związanych z Tomaszem Lisem i sytuacji w redakcji „Newsweeka”.

Nowy redaktor naczelny tygodnika w nowym wydaniu „Newsweeka” przyznał, że pojawia się w sytuacji trudnej, lecz wychodzi z punktu założenia, że nowe otwarcie jest możliwe do wykonania. 

CZYTAJ WIĘCEJ: „Nie wszyscy wytrzymywali tresurę Lisa”. Tomasz Sekielski przerywa milczenie w głośnej sprawie

Renata Kim zabiera głos

Głos w sprawie zabrała Renata Kim, która podziękowała Sekielskiemu za wysłuchanie pracowników redakcji i przyznała, że to ona zawiadomiła związki zawodowe i HR o tym, co dzieje się w redakcji.

CZYTAJ WIĘCEJ: Skandal wokół Tomasza Lisa. Renata Kim wyznaje: „To byłam ja

Były redaktor naczelny w obronie Lisa?

Głos w sprawie postanowił zabrać Wojciech Maziarski, który „Newsweekiem” kiedyś, podobnie jak Lis, kierował. Kontrolę Państwowej Inspekcji Pracy po wybuchu afery mobbingowej nazwał „putinowską naturą państwa PiS”. 

Selektywne stosowanie prawa – rygorystyczne wobec podmiotów nielubianych przez władzę i pobłażliwe wobec „swoich” – po raz kolejny demaskuje putinowską naturę systemu zbudowanego w Polsce przez PiS. To właśnie z Rosji, od ludzi Putina, pochodzi maksyma znakomicie wyrażająca sposób działania zarówno Kremla, jak i Nowogrodzkiej: „Dla naszych przyjaciół wszystko, dla naszych wrogów – prawo”

– wskazuje Maziarski w swoim felietonie.

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe