„Teraz Rosjanie pójdą na całość”. Chcą zdążyć przed tą datą

– Teraz Rosjanie pójdą na całość. Kreml chce jak najszybciej osiągnąć swoje cele w tej wojnie – twierdzi prof. Agnieszka Legucka z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Czolg T-90 „Teraz Rosjanie pójdą na całość”. Chcą zdążyć przed tą datą
Czolg T-90 / Screen YT

Analityczka ds. Rosji z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych (PISM) prof. Agnieszka Legucka w rozmowie z Interią stwierdziła, że Rosja chce w jak najszybszym tempie osiągnąć swoje cele w wojnie z Ukrainą.

– Teraz Rosjanie pójdą na całość. Kreml chce jak najszybciej osiągnąć swoje cele w tej wojnie. Horyzont czasowy to 11 września, bo wtedy w Rosji odbywają się wybory regionalne. Kreml prawdopodobnie chce przy tej okazji przeprowadzić na okupowanych terenach quasi-referenda na wzór tego, które zorganizował na Krymie

– stwierdziła.

CZYTAJ TAKŻE: Przewodniczący rosyjskiej Dumy grozi USA odebraniem… Alaski

„Teraz liczy się Donbas”

Prof. Legucka uważa również, że istnieje możliwość wcielenia terenów samozwańczych republik ludowych do Federacji Rosyjskiej. – Wszystko to ma stworzyć wrażenie, że Rosja panuje nad tym terytorium i ma inicjatywę w działaniach na froncie – dodała.

Analityczka z PISM uważa również, że Kreml zdaje sobie sprawę, że pierwszy cel, którym było podbicie całej Ukrainy, pozostanie niezrealizowany i „przełknięto tę gorzką pigułkę”.

CZYTAJ TAKŻE: „Nieoficjalną korzyścią jest obietnica grabieży na Ukrainie”. Grupa Wagnera werbuje kryminalistów z więzień

– Teraz liczy się Donbas, a propaganda Kremla „sprzeda” to Rosjanom jako wielki sukces – powiedziała Interii prof. Agnieszka Legucka.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe