Rosjanie wściekli po ataku HIMARSów. Chcą się zemścić [WIDEO]

Ukraińcy od kilku tygodni z powodzeniem używają dostarczonych z USA systemów rakietowych HIMARS. Jednym z sukcesów był atak na magazyn uzbrojenia w Nowej Kachowce. Rosjanie chcą się zemścić.
 Rosjanie wściekli po ataku HIMARSów. Chcą się zemścić [WIDEO]
/ zrzut ekranu z Twittera

W ostatnich dniach pojawiły się liczne doniesienia o skutecznych atakach ukraińskiego wojska przy użyciu tej dostarczonej z USA broni. Władze Ukrainy mówią nawet o panice wśród rosyjskich żołnierzy.

W nocy z poniedziałku na wtorek ukraińskie siły przeprowadziły atak na rosyjski magazyn uzbrojenia w okupowanej Nowej Kachowce na południu kraju. W wyniku skutecznego ostrzału HIMARS-ów miało zginąć 52 żołnierzy wroga.

CZYTAJ WIĘCEJ: [FOTO] Skuteczny atak Ukraińców. Tak wyglądają zniszczenia po wielkiej eksplozji w Nowej Kachowce

Rosja wściekła po ataku HIMARSów

Znany propagandzista kremlowski i ekspert wojskowy Igor Korotczenko na antenie państwowej telewizji powiedział, że nadszedł czas, aby wycelować i zniszczyć mosty nad Dnieprem, przez które dociera pomoc z Polski i Rumunii.

W jego ocenie Rosja "nie powinna się wstydzić pomszczenia każdego ukraińskiego uderzenia". Dodał, że mosty – a także systemy energetyczne i paliwowe – są uzasadnionymi celami wojskowymi.

Korotczenko przyznał, że nowe dostawy zachodniego uzbrojenia do Ukrainy mogą utrudnić Rosji szanse na wygranie wojny.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe