[FOTO] Szczyt Iran, Rosja, Turcja. Nie tylko Erdogan upokorzył Putina. Wymowne zdjęcie

Po Recepie Erdoganie, tym razem prezydent Iranu Ebrahim Ra’isi postanowił pokazać prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi "miejsce w szeregu". Do sieci trafiło wymowne zdjęcie ze spotkania.
 [FOTO] Szczyt Iran, Rosja, Turcja. Nie tylko Erdogan upokorzył Putina. Wymowne zdjęcie
/ PAP/EPA/SERGEI SAVOSTYANOV / KREMLIN POOL

Przypomnijmy: w Teheranie spotkali się przywódcy Iranu, Turcji i Rosji - Ebrahim Ra’isi, Recep Tayyip Erdoğan i Władimir Putin. - To niebezpieczny szczyt. Fakt, że przedstawiciel jednego z państw NATO spotyka się w Iranie z prezydentem Rosji, po tym jak w Madrycie NATO określiło Rosję jako zagrożenie i wroga, jest przejawem skrajnej nielojalności wobec Paktu - komentował w Poranku Siódma Dziewięć Witold Repetowicz.

Podczas spotkań przywódców państw doszło do zgrzytu. Prezydent Turcji Recep Erdoğan postanowił zemścić się na Władimirze Putinie i kazał mu na siebie czekać tuż przed spotkaniem. Prezydent Rosji nie był w stanie ukryć podenerwowania, co uwieczniły kamery.

Czytaj więcej: "Zemsta za trzymanie pod drzwiami na Kremlu". Zobacz jak Erdoğan upokorzył Putina

Kolejne upokorzenie Putina

Jak się okazuje, to nie jedyne upokorzenie jakie spotkało rosyjskiego prezydenta na tym szczycie. Miejsce w szeregu postanowił pokazać Putinowi również prezydent Iranu Ebrahim Ra’isi. Do sieci trafiła fotografia ze spotkaniu obu przywódców. Rosyjski prezydent został przyjęty w bardzo skromnym pomieszczeniu, gdzie zabrakło nawet stołu do rozmów, w dalekiej odległości od gospodarza. 

"To jest pech, albo karma - udawać przywódcę globalnego supermocarstwa, i wyglądać jak petent na fotce z audiencji u prowincjonalnego księdza, rządzącego izolowanym państwem (nie)dawnego Trzeciego Świata, od którego chce się awaryjnie pożyczyć trochę nowoczesnego uzbrojenia..." - skomentował wicedyrektor Instytutu Stosunków Międzynarodowych i publicysta "Dziennika Gazety Prawnej" Witold Sokała.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe