Gen. Mirosław Różański usłyszał zarzuty? Były dowódca sił zbrojnych zabiera głos i publikuje oświadczenie

W poniedziałek rano portal tvp.info poinformował, że generał Mirosław Różański „usłyszał zarzuty niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień”. Teraz do całej sprawy odniósł się sam były dowódca sił zbrojnych.
gen. Różański Gen. Mirosław Różański usłyszał zarzuty? Były dowódca sił zbrojnych zabiera głos i publikuje oświadczenie
gen. Różański / fot. YouTube

Według ustaleń serwisu tvp.info generał były dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych generał Mirosław Różański miał usłyszeć zarzuty niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień.

CZYTAJ WIĘCEJ: tvp.info nieoficjalnie: „Generał Mirosław R. usłyszał zarzuty”

Portal twierdzi, że chodzi o „wyprowadzenie do prywatnego Wojskowego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego SWAT ponad 7,5 mln zł. Zarzuty w tym śledztwie usłyszały też trzy inne osoby”. Dodano także, że wojskowy miał nie przyznać się do winy.

Jest reakcja generałaPortal Wirtualna Polska skontaktował się z generałem Mirosławem Różański i zapytał o całą sprawę. Były dowódca sił zbrojnych oświadczył krótko, że „informacje zawarte w tym artykule [artykule tvp.info - przyp. red.], w całej jego treści, są nieprawdziwe”.

Różański wydał także oświadczenie w mediach społecznościowych, w którym potwierdził, że zostały mu postawione zarzuty, do których się nie przyznał.

„W związku z pojawieniem się w dniu 25 lipca 2022 roku artykułu prasowego na portalu www.tvp.info.pl dotyczącego postępowania przygotowawczego prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie, VIII Wydział ds. Wojskowych, w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych informuję, że nie przyznałem się do stawianych mi zarzutów. Jednocześnie wskazuję, że zawarte w przedmiotowej publikacji informacje nie są prawdziwe”

– napisał.

„W mojej ocenie postawione zarzuty, dotyczące czynów rzekomo popełnionych w 2015 roku, stanowią retorsje za moje publiczne wystąpienia, w których wielokrotnie nie szczędziłem krytyki podejmowanym decyzjom politycznym dotyczącym obronności państwa. Postawione zarzuty są związane z bieżącą polityką Ministerstwa Obrony Narodowej i nie prowadzą do osiągnięcia kodeksowych celów postępowania przygotowawczego” – dodał.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe