Wirtualnemedia.pl: Państwowa Inspekcja Pracy zakończyła kontrolę w „Newsweeku”. Co ustalono?

Jak informują Wirtualnemedia.pl, „we wtorek Ringier Axel Springer Polska otrzyma ostateczną wersję protokołu zakończonej właśnie kontroli Państwowej Inspekcji Pracy w redakcji «Newsweeka»”.
 Wirtualnemedia.pl: Państwowa Inspekcja Pracy zakończyła kontrolę w „Newsweeku”. Co ustalono?
/ / / zrzuca ekranu z serwisu YouTube

Inspektorzy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie weszli do redakcji „Newsweeka” 1 lipca. 

Wszystko przez artykuł opublikowany na łamach Wirtualnej Polski, w którym stwierdzono, że podwładni od lat alarmowali o przemocowych zachowaniach Tomasza Lisa.

„Rozmawialiśmy z kilkudziesięcioma osobami, które pracują, pracowały lub miały kontakt z Tomaszem Lisem w ostatnich latach jego kierowania «Newsweekiem». Wszystkie co do jednej potwierdzały różnego rodzaju zachowania Tomasza Lisa mogące mieć cechy mobbingu. Dotarliśmy też do maili, wiadomości oraz pism, z których jasno wynika, że podwładni Lisa zgłaszali negatywne zachowania naczelnego, a informacje o tym docierały do właściwych komórek firmy” – wskazuje wp.pl. Rozmówcy nie chcą podawać jednak swoich nazwisk, ze względu na obawy przed zemstą byłego redaktora naczelnego „Newsweeka”.

CZYTAJ WIĘCEJ: „Doprowadzanie pracowników do ataków paniki, poniżanie, wulgarne, seksistowskie odzywki”. Wp.pl: „Ujawniamy zarzuty wobec Tomasza Lisa”

Kontrola zakończona

Jak podają wirtualnemedia.pl, „kontrola zakończyła się kilka dni temu. We wtorek ma zostać przekazana ostateczna treść protokołu pokontrolnego”.

– Kontroli poddano m.in. aktualne i obowiązujące w zakładzie pracy dokumenty określające wprowadzone i stosowane przez pracodawcę tzw. procedury antymobbingowe. Jednym z elementów prowadzonych czynności kontrolnych przez inspektorów pracy było również zbadanie atmosfery pracy. Badanie zostało przeprowadzone wśród pracowników na podstawie anonimowych i dobrowolnych ankiet – opisuje rzecznik Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie w rozmowie z Wirtualnymi Mediami.


 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe