Niemiecki miesięcznik: Z zacofanego kraju w bloku wschodnim Polska stała się ośrodkiem najnowocześniejszych technologii

Thomas Urban na łamach niemieckiego miesięcznika „Cicero” odniósł się do zmian gospodarczych, które zaszły w Polsce w ciągu ostatnich 30 lat. „Z zacofanego kraju w bloku wschodnim Polska stała się ośrodkiem najnowocześniejszych technologii” – napisał Urban.
Wieżowce. Warszawa Niemiecki miesięcznik: Z zacofanego kraju w bloku wschodnim Polska stała się ośrodkiem najnowocześniejszych technologii
Wieżowce. Warszawa / pixabay.com

Thomas Urban o rozwoju polskiej gospodarki

Dziennikarz podkreślił także w swoim tekście, że dynamika rozwoju polskiej gospodarki zadaje kłam negatywnym stereotypom, które padają na jej temat.

ZOBACZ WIDEO: Takich okrzyków kibiców Bayernu się nie spodziewał. Nagrali reakcję Lewandowskiego

To jednak nie koniec. Niemiec podkreśla także, że Polska aktualnie jest piątym partnerem handlowym dla Berlina. Z kolei wymiana handlowa między Niemcami i Polską jest ośmiokrotnie większa od wymiany niemiecko-rosyjskiej.

W „Cicero” skupiono się także na podejściu Polski do problemów wywołanych pandemią koronawirusa, która miała swój początek w marcu 2020 roku.

CZYTAJ TAKŻE: Godzina „W” w Poznaniu. Decyzją władz nie zawyły syreny. Okazuje się, że… strażacy uruchomili swoje

– Pomimo tego, że niektóre sektory znalazły się wskutek pandemii pod silną presją, inne branże były w stanie wyrównać straty
– mówi Lars Gutheil.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Roman Żurek z Neo-Nówki tłumaczy się po pogardliwym skeczu: „Chcemy, żeby ten kraj był normalny”

Urban zwrócił także uwagę na rolę Wrocławia, w którym to produkowane są sprzęty gospodarstwa domowego, IT, rozwija się także przemysł farmaceutyczny oraz multimedialny. W dodatku, jego zdaniem, takie miasta jak Wrocław, Łódź i Katowice to „trzy miasta, które symbolizują ambicje Polski, by dogonić kraje o najbardziej zaawansowanych technologiach na zachodzie Europy”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe